“Huntington” hastalığı bulunan yüzde 98 engelli tutuklu Bekir Güven için Adli Tıp Kurumu’nun kararı bekleniyor

“Huntington” hastalığı bulunan yüzde 98 engelli Bekir Güven, İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Adli Tıp Kurumu, Eskişehir Şehir Hastanesi'nin raporunu onaylarsa Güven'in infazı altı ay ertelenecek. Eşi Rukiye Güven ve çocukları, Bekir Güven için hastalığın tedavisi olmaması ve her geçen gün ilerlemenin sürmesi, bakımının hastalığın seyrine göre ağırlaşması nedeniyle ceza ertelemesi değil, ev hapsi istiyor

“Huntington” hastalığı bulunan yüzde 98 engelli tutuklu Bekir Güven için Adli Tıp Kurumu’nun kararı bekleniyor

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle 22 aylık hapis cezası kesinleşen ağır engelli Bekir Güven, 20 Eylül 2021 tarihinde Eskişehir Ceza İnfaz Kurumuna konmuş; 23 Eylül’den beri de Eskişehir Şehir Hastanesi’nde yatmaktaydı.

Sendika.Org’un edindiği bilgiye göre Güven dün (27 Eylül) gece İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Güven hakkında daha önce var olan %98’lik ağır engelli raporunun yanı sıra Eskişehir Şehir Hastanesi de altı ay infaz erteleme öngören yeni bir heyet raporu verdi.

Güven’in durumu dikkate alınarak Adli Tıp Kurumu heyetince mahkûmiyeti ile ilgili yeni bir karar verilmesi ve altı ay infaz erteleme kararının onaylanması bekleniyor.

Eşi Rukiye Güven ve çocukları, Bekir Güven için hastalığın tedavisinin olmaması ve her geçen gün ilerlemenin sürmesi, bakımının hastalığın seyrine göre ağırlaşması nedeniyle ceza ertelemesi değil, ev hapsi istiyor.

İlgili haber:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur