Kontrgerillanın foseptiği patladı: Tasfiye edilen Sedat Peker’den Mehmet Ağar ifşaatları

Peker, Mehmet Ağar'ı hedef alan ifşaatlarını örtbas edilen silahlı tehdit ve kokain partilerinden Yeldana Kaharman cinayetine, Kolombiya-Türkiye hattındaki uyuşturucu trafiğinden Kuzey Kıbrıs’taki kontrgerilla cinayetlerine detaylandırarak sürdürdü

Kontrgerillanın foseptiği patladı: Tasfiye edilen Sedat Peker’den Mehmet Ağar ifşaatları

Bir yılı aşkın süre önce yurtdışına kaçan faşist mafya lideri Sedat Peker, kendisini tasfiye eden operasyonu yönetmekle suçladığı Mehmet Ağar’ı hedef alan ikinci videosunu yayımladı. 2 Mayıs’ta yayımlanan ilk videoda bu operasyonun “derin devletin başı” Mehmet Ağar ve Pelikan grubunun bir işi olduğunu söyleyen Peker, operasyon sırasında eşi ve çocuklarına yaşatılanlara karşılık verdiğini öne sürerek, Ağar’ın Mübariz Mansimov’u kumpasla FETÖ’cü ilan edip hapse attırarak Bodrum Yalıkavak’taki marinasına el koyduğunu söylemiş ve ifşaatı sürdüreceği mesajını vermişti. Peker 4 gün sonra “Mehmet Ağar ve Pelikancıların gerçek yüzü (Ödeşmek Adettendir)” başlıklı ikinci videoyu yayımlayıp ifşaatlarını örtbas edilen silahlı tehdit ve kokain partilerinden Yeldana Kaharman cinayetine, Kolombiya-Türkiye hattındaki uyuşturucu trafiğinden Kuzey Kıbrıs’taki kontrgerilla cinayetlerine detaylandırarak sürdürdü.

“Artık bizimle değilsin”

2020 yılı başına kadar uzun süre AKP iktidarını destekleyen ve muhalefeti hedef alan açıklamalarıyla gündeme gelen, Barış Bildirisi imzacısı akademisyenleri oluk oluk kanlarını akıtıp o kanda duş almakla tehdit etmekten Suriye’deki cihatçılara kamyonlarla destek yollamaya dek iktidarla uyumlu bir dizi faaliyet yürüten faşist mafya lideri Sedat Peker yurtdışına kaçtıktan bir yıl sonra, 9 Nisan 2021 günü, çetesine büyük çaplı bir operasyon düzenlenmişti.

Peker’in yurtdışına kaçışı bir diğer faşist mafya lideri Alaattin Çakıcı’nın tahliyesi dönemine denk gelmiş, Çakıcı taraftarları Peker’in Çakıcı’dan korkup kaçtığını söylemişti. Bu magazinel mafya atışmasının gerisinde her ne olduysa AKP, Peker’e sunduğu korumayı kaldırmıştı.

Yurtdışına çıktıktan sonra bir yıl kadar beklemede kalan ve kendisine sorunsuz dönüş imkânı sağlanacağının söylendiğini öne süren Peker de beklediği uzlaşma yerine tasfiye operasyonu ile karşı karşıya kalınca bildiklerini sıralamaya başladı.

Peker’in ifşaatları

Peker, bir tanıdığı aracılığıyla Pelikan grubundan Serhat Albayrak ile irtibata geçtiğini, onun da “Bizim cenahta Sedat Peker çok sevilir, bir sorunumuz yok” dediğini ancak kısa süre sonra evine operasyon yapıldığında Turkuvaz Medya bünyesindeki ATV’nin drone’la operasyon esnasında çekim yapacak kadar işin içinde olduğunu söylüyor:

Evime yapılan baskının sorumlusu Mehmet Ağar ve Pelikancılardır. (Tanıdığına) “Sen” dedim, “Turkuvaz Medya’nın başındaki, Bakan Albayrak’ın abisi Serhat Albayrak’ı biliyorsun, kendisiyle bir konuş, onların organize ettiğini söylüyor herkes.” Gidip kendisiyle muhabbet ederken sormuş. “Öyle bir şey olur mu? Bizim kendisine bir düşmanlığımız yok. Bizim cenahta onu severler” diyor.

Tolga Ağar kokain aldı, Nusret’i telefonda tehdit edip ateş etti, yerine Sarıgül’ün şoförü hapse girdi

-Konunun diğer kahramanı Mehmet Ağar beyin oğlu Tolga Ağar. Yanında kız arkadaşı, [Mustafa Sarıgül’ün oğlu] Emir Sarıgül’ün evine geliyorlar Beykoz Konakları’nda. Onun bir alt sokağında da Mehmet Ağar beyin evi var. Ağar’ın yanında da Sezgin Baran Korkmaz var. Tolga Ağar kız arkadaşıyla otururken sohbet ederlerken, içkiyle karıştırıp kokain de içiyorlar, kafaları baya güzel. Nusret’le kız da daha önce tanışıyormuş, Tolga’ya anlatıyor, ‘Bu beni rahatsız ediyor’ diyor. Tolga da hem kafası iyi, hem derin devletin başının oğlu, hem milletvekili… Unvan çok! Telefon açıyor eski kardeşimize… Nusret de telefonu açıyor. ‘Sen böyle böyle yapmışsın akıllı ol’ diyor. Etçi Nusret de küfür etmeye başlıyor. Tabiî kızın yanında karizma da sıfır, Tolga Ağar silahını çıkarıyor ateş ediyor. Bir yandan da tehdit etmeye devam ediyor, Nusret de küfür etmeye devam ediyor, geri adım atmıyor. Tabiî silah sesi orası ıssız olduğu için duyuluyor. Saat 7-8 civarında silah seslerini duyan Mehmet Ağar ve Sezgin Baran Korkmaz yukarı çıkıyor, dönemin emniyet müdürü talimat veriyor, ‘Gereğini yapın’ diyor ve ‘olay yerine herkesi gönderin’ diyor. Sezgin Baran Korkmaz, Mehmet Ağar, Tolga Ağar, Emir Sarıgül orada, konumları telefon sinyalinden çözülebilir. Cevdet Hürol, o dönem İl Emniyet Müdür Yardımcısı; Sururi Saydam, Beykoz Emniyet Müdür Yardımcısı; Sunay Balıklıkaya, bölge emniyet müdürü, şu an emekli. Bu müdürlerimiz de o gün orada, yine telefon sinyalleri incelenirse ispatlanabilir. ‘Tolga Ağar ateş etti’ diyorlar ama bir de el subabı olacak ya, İl Emniyet Müdürü ‘Hayır kardeşim işlem yapacağız’ diyor. Mehmet Ağar ‘Hayır kardeşim, size ben söylüyorum’; Tolga Ağar da diyor ‘Hayır ben milletvekiliyim’. Sonucunda Selim Taşdemir, Emir Sarıgül’ün şoförüne tek el ateş ettiriyorlar, işi sağlama almak için bunu yapıyorlar ve bu arkadaşımız cezaevine gidiyor. Yalansa parmağımı keserim.

Yeldana Kaharman cinayeti

Peker, Elazığ’da 29 Mart 2019 tarihinde evinde ölü bulunan, 27 Mart’ta da kendisini röportaj için özel olarak çağıran Tolga Ağar tarafından cinsel saldırıya uğradığı yönünde iddialar olan 21 yaşındaki genç gazeteci Yeldana Kaharman’ı da hatırlattı.

Bir tane kızcağız var Kırgız veya Kazak uyruklu. Bir gün evvel kızcağız jandarmaya gidiyor, Tolga Ağar bana tecavüz etti diye. 18 yaşında kıza tecavüz ediyor. Kız şikâyet ediyor, daha sonra helikopterle geliyor babası bu kardeşi aldırıyor, kız ertesi gün ölü bulunuyor. Orada bir garipcağız öldü herkes biliyor kimse ağzını açmıyor. (Kadın örgütlerini peşine düşmemekle eleştiriyor) Çünkü devletin başı. Adam ne isterse o oluyor. Normal devlet değil en derin şimdi daha da derin olmuştur.

“Uyuşturucunun geldiği adres belli, Mehmet Ağar”

Peker, kendisine yönelik operasyonda narkotik polisinin görevlendirilmesine tepki göstererek, hiç uyuşturucu satmadığını söyleyip, eleştirilerini Ağar’a yöneltiyor:

Mehmet Ağar narkotik ve narkotik köpeklerini nereye göndereceklerini pek bilmiyor. Ama Pelikancılar biliyor çünkü bu koordinasyonu onlar yapıyorlar. Ama ben size uyuşturucunun nerede satıldığını da söyleyeceğim. Kolombiya limanında içişleri bakanı, emniyet genel müdürü, istihbarat başkanı, devlet erkanı 4 ton 900 kg kokain yakalamış. Ama kimin teslim alacağına dair açıklama veya operasyon yok. Uyuşturucunun geldiği adres belli. Sehemin başı Mehmet Ağar. Eski bir milletvekili daha… Eski yardımcısı bunun, iki üç tane de mafyatik tip.

“Mübariz’i FETÖ’ye sen getirdin tanıştırmaya”

Escobar kendine özel hapishane yaptırdı diye dizisi yapıldı. Sen de (Mehmet Ağar’ı kastediyor) tek cezaevinde yattın. Cezaevi boşaltılmadı mı, sen tek yatmadın mı? Koruma polislerin seninle kalmadı mı? Havuzun yok muydu Mübariz Mansimov yaptırmadı mı? Helikopter pistin yaptırılmadı mı? TC’deki önemli iş adamlarını, sen yalnız hissetme diye Mübariz helikopteri ile taşımadı mı? Mübariz’i FETÖ’ye sen getirdin tanıştırmaya. Fetullah Gülen’le sen tanıştırdın, adamı FETÖ’cü diye içeri attırıp mallarını aldın.

“Adına Mehmet Ağar polisliği denirdi”

90’larda adına Mehmet Ağar polisliği denirdi, kadınları soydular, şahit oldum, terör şubede üç gün kaldım. Bana bir şey yapmadılar ama insanlara zulüm ettiler. Mehmet Ağar polisliği. Ünel Arıkan, Atilla Aytek, Kemal Yazıcıoğlu bunlar vardı. Kimisi öldü kimisi de emekli aylığı ile geçiniyor ama Mehmet Ağar her zaman en tepede ve en zengin.

Peker bir sonraki videoda Kuzey Kıbrıslı muhalif gazeteci Kutlu Adalı’nın 6 Temmuz 1996’da evinin önünde suikastle öldürülmesi olayını da anlatacağını ve bu anlatımda Korkut Eken’e de yer vereceğini söyledi.

Peker’in “Şahsıma yapılan kanunsuzlukların taşeronu Mehmet Ağar ve Pelikancılardır” başlıklı ilk videosu için tıklayınız!

Peker’in “Mehmet Ağar ve Pelikancıların gerçek yüzü (ödeşmek adettendir!) başlıklı ikinci videosu için tıklayınız!

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur