Emek ve demokrasi güçlerinden Ankara ve İstanbul’da Filistin’e destek eylemi çağrıları

Emek ve demokrasi güçleri İsrail’in işgaline direnen Filistinlilere destek için Ankara ve İstanbul’da eylem çağrısı yaptı

Emek ve demokrasi güçlerinden Ankara ve İstanbul’da Filistin’e destek eylemi çağrıları

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları ve Filistinlilerin direnişi devam ederken dünyanın dört bir yanından Filistinli direnişçilere destek eylemi yapıldı. Destek eylemlerinin bir sonraki durağı da İstanbul ve Ankara olacak.

İstanbul’da Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri “Siyonist İsrail işgali son bulsun” ve “Tüm anlaşmalar iptal edilsin” talebiyle 17 Mayıs Pazartesi 18.00’de İsrail Başkonsolosluğu önüne çağrı yaptı.

Ankara’da ise DİSK, KESK, TMMOB, ATO ve ASMMMO’nun çağrısıyla 17 Mayıs Pazartesi günü saat 17.00’de Sakarya Caddesi’nde “Filistin halkının yanındayız! Yaşasın halkların kardeşliği” denilecek!

Okmeydanı’nda ise “İşgalci İsrail Filistin’den defol” denilerek 18 Mayıs Salı günü 19.00’da Mehmet Ayvalıtaş (Dikilitaş) Parkı’na çağrı yapıldı.

Bu eylemlerin yanı sıra DİSK de yine 17 Mayıs’ta 12.30’da “Kahrolsun işgalciler! Kahrolsun emperyalizm! Yaşasın Özgür Filistin!” diyerek İsrail Başkonsolosluğu önüne çağırıyor.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur