Erdoğan’ın kutlama mesajı gönderdiği İyi Parti’ye çattı, tehditleri sürdürdü: “Hele bir çıksınlar da sokağa…”

AKP-MHP ittifakının 7 düvelle mücadele ettiğini öne süren Bahçeli, muhalefeti hedef aldı. İyi Parti’yi “HDP’yi MHP’ye tercih edecek kadar zıvanadan çıkan bunlar değil midir?” diye eleştiren Bahçeli, Semih Yalçın’ın birkaç gün CHP’ye yönelik olarak dile getirdiği tehditleri yineleyerek “Hele bir çıksınlar da sokağa görsünler dünyanın kaç bucak olacağını” dedi

Erdoğan’ın kutlama mesajı gönderdiği İyi Parti’ye çattı, tehditleri sürdürdü: “Hele bir çıksınlar da sokağa…”

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önceki gün Tayyip Erdoğan’ın 3. kuruluş yıldönümü vesilesiyle kutlama mesajı gönderdiği İyi Parti’yi hedef aldı.

Bahçeli, İyi Partili Yozgat Yenifakıllı Belediye Başkanı Soner Yalçın’ın “Bazı vatandaşlar bize gelip AKP’ye geçecek misiniz? diye soruyor. Ben de onlara diyorum ki TKP’ye geçeriz AK Parti’ye geçmeyiz diye cevap veriyorum” sözlerine gönderme yaparak şöyle konuştu:

Cumhur İttifakı 7 düvele direnmektedir. Zillet siyaseti ise vurgun yemiş, bu masalın sonuna karmaşık ihtilaflarla gelmiştir. Ha TKP, ha HDP, ha CHP… Bunlar arasında ne fark vardır? Türkiye’yi sokakta teslim almayı hedefleyen, terörist Demirtaş’ı aynı üslupla öven bunlar değil midir? Birlikte anayasa yazmaya hazırlanan bunlar değil midir? HDP’yi MHP’ye tercih edecek kadar zıvanadan çıkan bunlar değil midir?

“Siyaseti sokağa havale edenlerin sonu meçhuldür”

Bahçeli birkaç gün önce CHP’ye yönelik olarak “Sıkıyorsa buyurun sokağa çıkın” sözlerini sarf eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın tehditlerini sürdürdü:

Siyaseti sokağa havale edenlerin sonu meçhuldür. Biden’ın iktidarı devirme açıklaması son derece uyanık olmamızı gerektirmektedir. Bazı alçak kalem sahipleri ve yorumcuları ateşle oynamaktadır. Sözde Kürt meselesi şeffaf bir şekilde çözülmeliymiş. Hele bir çıksınlar da sokağa görsünler dünyanın kaç bucak olacağını. Türkiye Cumhuriyeti sokakta bulunmadı, sokakta bırakılmayacak, sokak serserilerine teslim edilmeyecektir.

İlgili haber:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur