MHP’den CHP’ye tehdit: “Sıkıyorsa buyurun sokağa çıkın!”

CHP’yi ekonomi, dış politika ve pandemi nedeniyle açığa çıkan hoşnutsuzlukları toplumsal öfkeye dönüştürüp buradan “demokrasiye müdahale” için gerekçe çıkarmaya çalışmakla suçlayan Yalçın, CHP’nin sokağa çıkması halinde MHP’yi karşılarında bulacağını söyledi

MHP’den CHP’ye tehdit: “Sıkıyorsa buyurun sokağa çıkın!”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, gazeteci Necdet Saraç’ın 15 Ekim’de Tele1’in internet sitesi için kaleme aldığı “Sokak hazır, muhalefetin silkelenmesini bekliyor!” başlıklı yazı üzerinden CHP’yi hedef aldı.

CHP’yi ekonomi, dış politika ve pandemi nedeniyle açığa çıkan hoşnutsuzlukları toplumsal öfkeye dönüştürüp buradan “demokrasiye müdahale” için gerekçe çıkarmaya çalışmakla suçlayan Yalçın, CHP’nin sokağa çıkması halinde MHP’yi karşılarında bulacağını söyledi.

Yönetimi ele geçirmek için kolları sıvamak…

Yazılı bir açıklama yapan Yalçın “zillet ittifakı” söylemi üzerinden önce bütün muhalefet partilerini suçlayıp hedef gösterdi:

Başını CHP’nin çektiği zillet ittifakı, Gelecek ve Deva Partileri gibi iki mikroskobik oluşumu da yanına katarak politikanın ‘Küçük Altılı’sı hâline gelmiştir.

FETÖ destekli bu Küçük Altılı, Gezi ve 15 Temmuz kalkışmalarıyla devrilemeyen meşru iktidarı, yeni bir antidemokratik eylem planlayarak iş başından uzaklaştırma telaşına düşmüştür.

Zillet ittifakının medyadaki ve siyasetteki sözcülerinin; uzunca bir süredir sokak eylemleri çığırtkanlığı ve kaos tellallığı yaparak, ülkede toplumsal çatışma yaratma peşinde olduğu dikkati çekmektedir.

İktidarın her şeye her konuya müdahale ettiğini ve demokratik ilkeleri çiğnediğini öne süren zillet sözcüleri, son günlerde kriz tellalı, kaos çığırtkanı, kargaşa ve çatışma havarisi kesilmişlerdir.

Bu yeni kirli tezgâhın arkasında CHP vardır.

Psikogenetik açıdan darbeci ve müdahaleci bir parti olan CHP, iktidarı meşru yollardan elde edemeyeceğini gördüğünden; her vasıtaya başvurarak, her konuyu bahane ederek yönetimi ele geçirmek için kolları sıvamıştır.”

Toplum öfkelenmesin, muhalefet “muhalefet” etmesin

CHP’nin şiddetten ve gerginlikten beslendiğini savunan Yalçın, “CHP’nin medyadaki sözcüsü” dediği gazeteci Necdet Saraç’ın 15 Ekim günkü yazısında, “Sokak hazır, muhalefetin silkelenmesini bekliyor!” başlıklı yazısının da CHP’nin gerçek niyetini açığa vurduğunu iddia etti.

Saraç’ın yazısındaki, “Muhalefet yalnızca iktidarın uygulamalarını eleştirerek büyüyemiyor. Bütün olumsuz gelişmelere rağmen iktidarın kendiliğinden gitmeyeceği de kesin!” cümlelerini demokrasiye müdahale çağrısı olarak yorumlayan Yalçın, “Saraç’ın, bu apaçık provokasyonun arkasında, demokrasiyi rafa kaldırıp gayrimeşru yollardan iktidarı ele geçirerek bir sivil darbeyle CHP’yi iş başına getirme hesapları vardır” dedi.

“CHP sözcüleri ekonomik göstergeler başta olmak üzere çeşitli bahanelerle meşru hükümeti devirmek için halkı isyana teşvik etmekte, toplum kesimleri arasında kin, nefret ve ötekileştirme tohumları ekmektedir” diyen Yalçın, toplumsal hoşnutsuzluğun ifade edilmesini ve muhalefeti de suç ilan etti:

Geçici ekonomik tabloyu, dış politikada yaşanan sorunları ve uzun süren pandeminin biriktirdiği bıkkınlığı toplumsal öfkeye dönüştürmeye çalışan CHP; buradan demokrasiye müdahale için gerekçe çıkarmaya çalışmaktadır.

“Gezi ve 15 Temmuz benzeri yeni bir macerayla sosyal kaos yaratma peşinde koşan CHP, anlaşılan geçmişte yaşananlardan ibret almamakta ısrarcıdır” diyen Yalçın alenen tehdit cümlelerini de sıraladı:

MHP olarak, uslanmak bilmeyen bu demokrasi suikastçılarına davetiye çıkarıyoruz: Sıkıyorsa buyurun sokağa çıkın!

Hatta önde N. Saraç, yanında da CHP yöneticileri bulunsun.

15 Temmuz’da darbeye teşebbüs edenlere milletimizin canı pahasına verdiği dersin daha etkilisini, daha güçlüsünü alacağınızdan şüpheniz olmasın!

Necdet Saraç’ın ilgili yazısı için tıklayınız!

href=”/2020/10/kontrgerillanin-kare-asi-599065/

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur