Beyaz Miğferliler’in kurucusu Le Mesurier İstanbul’da ölü bulundu

Beyaz Miğferliler adlı “sivil savunma” grubunun kurucusu, eski İngiliz istihbarat subayı James Le Mesurier İstanbul’daki evinin yakınlarında ölü bulundu

Beyaz Miğferliler’in kurucusu Le Mesurier İstanbul’da ölü bulundu

Suriye’deki cihatçı gruplarla bağlantılı “Beyaz Miğferliler” adlı “sivil savunma” grubunun kurucularından olan, eski İngiliz istihbarat subayı James Gustaf Edward Le Mesurier, İstanbul’da yaşadığı evin yakınlarında ölü bulundu.

DHA’nın haberine göre, sabah saatlerinde polise Tophane’deki Kılıç Ali Paşa Cami yakınlarında yerde hareketsiz yatan bir kişi olduğu ihbarı yapıldı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, yerde hareketsiz yatan kişinin öldüğü belirledi.

Yapılan incelemede cesedin Le Mesurier’e ait olduğunun tespit edildiği ve Le Mesurier’in eşinin ilk ifadesinde saat 04.00 sıralarında uyku ilacı aldıklarını, kapının çalınması üzerine uyandığını ve eşinin cesedini çevredekilerin uyarısı üzerine gördüğünü aktardığı kaydedildi.

Polis kayıtlarına “yüksekten düşme” olarak geçti

Sözcü gazetesi, İstanbul Emniyet Müdürlüğü kaynaklarına dayandırdığı haberinde ilk bulguların intihara işaret ettiğini ifade etti.

Sabah gazetesi ise bir süredir anti-depresan ilaçları aldığı belirtilen Le Mesurier’in, binadan düşmüş ya da intihar etmiş olabileceği değerlendirmesinin yapıldığını yazdı.

Öte yandan DHA “Cesedin yüzünde kesici alet yarası, elleri ve ayaklarının ise kırık olduğu tespit edildi” derken, Sabah polis kaynaklarına dayandırdığı haberinde Le Mesurier’in vücudunda silah ve bıçak izine rastlanmadığını da kaydetti.

Valilikten açıklama

İstanbul Valiliği’nden Le Mesurier’in ölü bulunmasıyla ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Beyoğlu Kemankeş Karamustafapaşa Mahallesinde, bugün sabah saatlerinde meydana gelen, İngiliz uyruklu James Gustaf Edward Lemesurier isimli şahsın ölüm olayı ile ilgili geniş kapsamlı idari ve adli tahkikat başlatılmıştır” ifadeleri yer aldı.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur