Belde AŞ işçileri eylemde

Çankaya Belediyesi’ne bağlı Belde AŞ çalışanları, iki aydır maaşlarını alamadıkları için bir eylem gerçekleştirdi, Belediye Başkanı Bülent Tanık’a taleplerini iletti

Çankaya Belediyesi’ne bağlı Belde AŞ çalışanları, iki aydır maaşlarını alamadıkları ve Belediye Başkanı Bülent Tanık’ın görüşme taleplerine yanıt vermediği gerekçeleriyle bir eylem gerçekleştirdi. Sosyal-İş Ankara Şubesi’nden Çankara Belediyesi’ne ait Emek Hizmet Binası’na yürüyen Belde AŞ işçileri, bina girişinde oturma eylemi başlattı. Oturma eylemi sırasında şarkılar ve türküler söylendi.

Randevu vermeyen Tanık: ‘Gelir görüşürsünüz’
Binanın giriş katına inen Bülent Tanık ile görüşme taleplerini yineleyen işçiler, özel güvenlik ile ufak çaplı bir arbede de yaşadı. Bu sırada Bülent Tanık işçilerin yanına geldi. İşçilerin sorunlarını çözmek için elinden gelen gayreti gösterdiğini öne süren Tanık, işçilerin sadece bir aylık alacakları olduğunu iddia etti. Uzun süredir sendikanın görüşme talebine yanıt vermeyen Tanık, durumun hatırlatılması üzerine de “Gelir görüşürsünüz” yanıtı verdi.

Tanık’ın yanıtına işçiler alkışlarla ve sloganlarla tepki gösterdi. Bina önündeki oturma eylemlerini bir süre devam ettiren Belde AŞ çalışanları, daha sonra belediye başkanı ve yetkililerin bir toplantı için gittiği Çankaya Belediyesi Ek Hizmet Binası’na yöneldi.

Burada Eğitim Kültür Daire Başkanı Ali Tekin ile görüşen Sosyal-İş yöneticileri, işçilerin yaşadıkları sorunları aktardı. Tekin, işçilerin taleplerini belediye başkanına ileteceğini söyleyince eylem de sonlandırıldı.

Sendika.Org/ Ankara


Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur