TGB’nin ODTÜ’deki polis destekli provokasyonuna AKP’lilerden destek

Vatan Partisi çizgisindeki Türkiye Gençlik Birliği'nin ODTÜ'de polis desteğiyle yaptığı provokasyona iktidar medyası ve AKP'lilerden de destek geldi

TGB’nin ODTÜ’deki polis destekli provokasyonuna AKP’lilerden destek

Vatan Partisi çizgisindeki Türkiye Gençlik Birliği’nin paravan olarak kullandığı Savunma Sanayi Topluluğu aracılığıyla organize edilen Savunma Sanayi Zirvesi, ODTÜ’lüler salon önünde toplanınca Rektörlük tarafından iptal edilmek zorunda kalındı. Bunun üzerine TGB’liler kampüse girdi ve polis nezaretinde Rektörlük önünde toplandı.

TGB’DEN ODTÜ’DE POLİS DESTEKLİ FAŞİST PROVOKASYON: ODTÜ’LÜLER GEÇİT VERMEYİNCE KAMPÜSE POLİS NEZARETİNDE GİRDİLER

TGB’nin ve Vatan Partililerin bu provokasyonu medya ve sosyal medyada da yer buldu. Vatan Partisi çizgisinde yayın yapan Aydınlık Gazetesi, TGB ve Vatan Partisi üye ve yöneticilerinin yanı sıra ODTÜ’lülere yönelik lince iktidar medyasından ve AKP’lilerden de destek geldi.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen ve özellikle LGBTİ+’lara karşı nefret mitinglerinin örgütlenmesinde aktif rol alan Özlem Doğan ve Hilal Kaplan, Milat Gazetesi yazarı Ufuk Coşkun, daha önce Türkiye Gazetesi’nde de yazan Fuat Uğur, ismini Sedat Peker’in ifşaatından hatırladığımız AKP’li Metin Külünk, eski AKP milletvekili Mehmet Metiner lince katılanlar arasında. Sabah Gazetesi de yaptığı haberle provokasyonun parçası oldu.

 

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur