Anayasa Komisyonu’nda eşcinselliği bir üroloğa anlattırdılar: Tacizleri ifşa eden kadınlara ‘ahlaksız’ demişti

TBMM Anayasa Komisyonu, başörtüsü ile ilgili anayasa değişiklik teklifinin görüşmeleri sırasında eşcinsellik konusunu değerlendirmek üzere komisyona bir ürolog davet etti. Üstelik çağırılan ürolog tacizleri ifşa eden kadınlara 'ahlaksız' diyen Zeki Bayraktar'dı

Anayasa Komisyonu’nda eşcinselliği bir üroloğa anlattırdılar: Tacizleri ifşa eden kadınlara ‘ahlaksız’ demişti

TBMM Anayasa Komisyonu, başörtüsü ile ilgili anayasa değişiklik teklifinin görüşmeleri sırasında eşcinsellik konusunu değerlendirmek üzere komisyona bir ürolog davet etti. Aynı zamanda hekim olan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, duruma tepki göstererek “Cinsel kimlik ürolojinin alanı mı?” dedi.

Emir, komisyona Türk Psikiyatristleri Derneği’nden ve Türk Tabipleri Birliği’nden hekimleri davet etmeyi önerdi. Emir devamında tartışmada geçen kavramlara değinerek “Ergenlik karmaşası, cinsel kimlik bunalımı, cinsel kimlik arayışı, normatif davranış, psikolojik sorunlar, intihar, depresyon, ya bunlar üroloğun işi değil arkadaşlar, bunlar psikiyatristlerin işi, psikologların işi, ergen psikiyatrisiyle uğraşanların işi; getirin bir tane uzman onlar anlatsın bunları” dedi.

Problem alan tercihiyle sınırlı da değil. Komisyona çağırılan ürolog, AKP ve Tayyp Erdoğan’a yakınlığıyla anılan Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Ürolog Zeki Bayraktar.

Zeki Bayraktar kimdir?

Bayraktar’ın ismini edebiyat dünyasındaki kadınların tacizcileri ifşa ettiği akımda duyduk. Bayraktar, kadınların kendilerini taciz eden failleri ifşa etmesine yorum yaparak “Ahlaksız kadınlar ahlaksız erkekleri ifşa ediyor” dedi. Bayraktar sosyal medya kullanıcılarından gördüğü tepki sonrası paylaşımını sildi.

Zeki Bayraktar, Erdoğan’la br hastane açılışında

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur