TBB Başkanlığını kaybeden Feyzioğlu’na ‘sadakat’ ödülü: Kuzey Kıbrıs’a ‘sömürge valisi’ oldu

Çoklu baro dayatmasında iktidardan yana aldığı tavırla tepki toplayan Türkiye Barolar Birliği'nin eski başkanı Metin Feyzioğlu, Lefkoşa Büyükelçisi olarak atandı

TBB Başkanlığını kaybeden Feyzioğlu’na ‘sadakat’ ödülü: Kuzey Kıbrıs’a ‘sömürge valisi’ oldu

Çoklu baro dayatmasında iktidardan yana aldığı tavırla tepki toplayan Türkiye Barolar Birliği’nin eski başkanı Metin Feyzioğlu, Lefkoşa Büyükelçisi olarak atandı.

Feyzioğlu son dönemde AKP-MHP iktidarına verdiği açık destekle anılırken çoklu baro sistemi görüşmelerinde eyleme geçen baro yönetimleri tarafından tepkiyle karşılandı. Önlerine barikat kurulan baro başkanları, Feyzioğlu’na sırt dönmüş ve onu avukatlar için bir sorun olarak addetmişti.

Feyzioğlu’nun son vukuatı ise Ali İsmail Korkmaz davasından istifasıydı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan ‘sadakat’ ödülü

Feyzioğlu, avukatlardan aldığı tepkiye rağmen iktidarın yanında durmanın bedelini TBB Başkanlığını kaybederek ödemişti. Feyzioğlu’nun ‘sadakat’ ödülü ise Dışişleri Bakanlığı’ndan geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun tebliğine göre Feyzioğlu Lefkoşa Büyükelçisi olarak atandı.

Türkiye, Kuzey Kıbrıs’ta ‘hükümetin de üstünde iktidar’ konumunda bulunuyor. Üstelik KKTC devleti, Türkiye dışında da bir ülke tarafından tanınmıyor.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur