Okmeydanı’nda kadınlardan “geçinemiyoruz” mesajı: “Üç çocuk var; bez yok, mama yok, süt yok!”

"Halkın yıl başı ağacını yaptık" diyen kadınlar ödemekte güçlük çektikleri faturalarını ve geçim sıkıntılarını ifade ettikleri dövizlerini ağaçlara astı

Okmeydanı’nda kadınlardan “geçinemiyoruz” mesajı: “Üç çocuk var; bez yok, mama yok, süt yok!”

Okmeydanı’nda kadınlar Anadolu Parkı’nda bir araya gelip geçim sıkıntılarını ifade ettikleri dövizlerini ve ödemekte güçlük çektikleri faturaları ağaçlara asarak ülkeyi yönetenlere seslendi: “Biz de sizin gibi insanız, insanca yaşamak istiyoruz. Gelin bizimle yer değiştirip bir ay böyle yaşayın, ne demek istediğimizi anlayın.”   

“Halkın yıl başı ağacını yaptık” diyen eylemciler, yaşam pahalılığına tepkilerini yansıtan “Üç çocuk… Bez yok, mama yok, süt yok” dövizlerini ağaçlara astı ve kadınların çocuklarının temel ihtiyaçlarına ve mutfak derdine yetişmeye çalışırken nefes alamaz hale geldiğini söyledi.

Marketlerde artık ürüne değil fiyata baktıklarını, bir ürünü üç gün arayla aynı fiyata bulamadıklarını ve kasaya “param yetecek mi” kaygısıyla gittiklerini belirtti.

Geçinemez hale geldiklerini, insanca bir yaşamın herkesin hakkı olduğunu belirten kadınlar temel hizmetlere ve temel ihtiyaç maddelerine yapılan zamların geri çekilmesini istedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur