Rusya ve Suriye ordusundan Türkiye’nin operasyon hedeflerinden olan Tel Tamer’de ortak tatbikat

Rus güçleri ve Suriye ordusu, Suriye'nin kuzey doğusundaki Haseke vilayetinin Tel Tamer ilçesine bağlı bir dizi köyde hava kuvvetlerinin yanı sıra piyadelerin de gerçek mühimmat kullanarak katıldığı ortak askeri tatbikatlar başlattı. Tel Tamer, Türkiye'nin Suriye'deki operasyon hedefleri arasında yer alıyor

Rusya ve Suriye ordusundan Türkiye’nin operasyon hedeflerinden olan Tel Tamer’de ortak tatbikat

Meclis’ten Suriye tezkeresinin geçmesinin ardından bölgede hareketlilik daha da arttı. Suriye’de Kobanê, Ayn İsa, Münbiç, Tel Temir ve Tel Rıfat’ta operasyon yapma isteği olan Türkiye’nin bölgedeki askeri yığınakları da arttı. Tel Tamer’de İHA’larla sürekli gözlemin yapılırken bugün aynı bölgede dikkat çekici bir gelişme yaşandı.

ANHA English’in haberine göre Rus güçleri ve Suriye ordusu, Suriye’nin kuzey doğusundaki Haseke vilayetinin Tel Tamer ilçesine bağlı bir dizi köyde hava kuvvetlerinin yanı sıra piyadelerin de gerçek mühimmat kullanarak katıldığı ortak askeri tatbikatlar başlattı.

Stratejik öneme sahip Halep-Haseke karayoluna, M4 karayolu olarak da bilinir, bitişik kasabanın batı hattında Rus hava kuvvetleri tarafından yangın çıkaran balonların atıldığı ve Tel el-Leben köyü yakınlarına roket atıldığı kaydedildi.

Bölgeye ABD konvoyunun geçtiği de farklı kaynaklardan bildiriliyor.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur