MSD Eş Başkanı Dirar: “Erdoğan’ın tehditlerinin amacı, Türk halkını suni gündemlerle meşgul etmek”

Demokratik Suriye Meclisi’nin (MSD) Eş Başkanı Riyad Dirar, Tayyip Erdoğan’ın Suriye’de yeni operasyon sinyali veren açıklamalarının, “Türk halkını suni gündemlerle meşgul etme amacı taşıdığını” söyledi

MSD Eş Başkanı Dirar: “Erdoğan’ın tehditlerinin amacı, Türk halkını suni gündemlerle meşgul etmek”

YPG-YPJ’nin öncülüğündeki Demokratik Suriye Güçleri’nin (QSD) siyasi kanadı olan Demokratik Suriye Meclisi’nin (MSD) Eş Başkanı Riyad Dirar, Tayyip Erdoğan’ın Suriye’ye yönelik yeni operasyon sinyaline ilişkin açıklamalarda bulundu.

Rojava’dan yayın yapan Hawar Haber Ajansı’nın (ANHA) haberine göre, Dirar, “MSD’nin ABD ve Rusya’da yaptığı ziyaretleri hazmedemeyen Türk devleti bunları provoke ediyor. Diğer yandan AKP’ye olan desteğin azalması, ekonomideki kötü gidişat iktidarı tehdit edecek düzeye ulaştı. Erdoğan bu gündemlerin konuşulmaması için suni gündemler yaratmaya çalışıyor” dedi.

“Erdoğan’ın saldırı tehditleri gerçekten uzak”

Tayyip Erdoğan’ın sürekli olarak siyasi manevralar yaptığını ve halkın iradesini “siyasi çözümsüzlük ve savaşla empoze etmeye çalıştığını” savunan Dirar, “Türkiye, Suriye topraklarını daha fazla işgal edemeyecek. Erdoğan’ın saldırı tehditleri gerçekten uzak, farazi tehditler” ifadelerini kullandı.

Erdoğan Suriye’de yeni operasyon sinyali verdi ama…

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur