Ankara’da Boğaziçi direnişine destek eylemine saldırı: Çok sayıda kişi gözaltına alındı

Boğaziçi direnişine destek için Ankara'da eylem yapmak isteyenlere polis saldırdı. En az 5'i Halkevleri üyesi olmak üzere çok sayıda kişi gözaltına alındı

Ankara’da Boğaziçi direnişine destek eylemine saldırı: Çok sayıda kişi gözaltına alındı

Ankara’da Boğaziçi direnişine destek için yapılan eyleme polis plastik mermi ve biber gazıyla saldırdı. Çankaya Belediyesi önünde toplananları ablukaya alan polis, alana girmek isteyen çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

Basın açıklaması başlamadan ara sokakları kapatan polis, alana gitmek isteyenleri darp ederek gözaltına aldı.

Dün (4 Şubat) İstanbul’da tutuklanan Şilan ve Anıl’ın fotoğraflarının olduğu pankart ile alana yürüyen Halkevleri üyelerinin önü polis tarafından kesildi.

Halkevcileri çembere alan polis en az 5 kişiyi gözaltına aldı.

Çankaya Belediyesi önünde basın açıklaması yapılmasına izin vermeyen, basın açıklaması için gelenleri alanın dışına çıkardı.

Eylem ara sokaklara yayıldı

Polisin açıklamaya izin vermemesi üzerine eylem Kızılay sokaklarına yayıldı. Sokakları kapatan polis çok sayıda kişiyi darp ederek gözaltına aldı.

Gözaltına alınanlar yerlere yatırılarak bekletilirken, bu sırada polis yurttaşları darp etmeye devam etti.

Dün (4 Şubat) İstanbul’da tutuklanan Şilan ve Anıl’ın serbest bırakılmasını isteyenlere saldıran polis yine gözaltı yaptı.

Ankara’daki toplamda 20’den fazla kişi gözaltına alındı.

Avukatlar da gözaltına alındı

Müvekkillerinin darp edilerek gözaltına alınmasına tepki gösteren avukatlara da saldıran polis, çok sayıda avukat ve stajyer avukatı da gözaltına aldı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur