O yüksek yargı mensubu İrfan Fidan’mış: Kadına yönelik şiddet yokmuş, FETÖ varmış

Fidan, eşini darp ettiği iddialarına ilişkin “Anayasa Mahkemesi adaylığım öncesi FETÖ’nün itibarsızlaştırma operasyonu” dedi. HSK ise kendilerine şikâyet dilekçesi gelmediğini açıkladı

O yüksek yargı mensubu İrfan Fidan’mış: Kadına yönelik şiddet yokmuş, FETÖ varmış

Yargıtay’a atanan eski İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, eşini darp ettiği ve adının bazı rüşvet olaylarına karıştığı iddialarının, “FETÖ’nün itibarsızlaştırma operasyonu” olduğunu savundu. Fidan, iddialar için suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Hâkimler Savcılar Kurulu da (HSK), Fidan’ın eşinden herhangi bir şikâyet dilekçesi gelmediğini açıkladı. Ayrıca ilgili haberler İrfan Fidan’ın adı geçmediği halde sansürlendi.

KİM HAKKINDA OLDUĞU BELLİ OLMAYAN HABERE KİŞİLİK HAKKI GEREKÇESİYLE ENGELLEME

Bağımsız milletvekili Ahmet Şık’ın Twitter’dan dile getirdiği iddiaya göre yükselmekte olan bir yüksek yargı mensubunun öğretmen olan eşi, bu yargı mensubunun özel hayatıyla ilgili bir sırrı öğrenmiş, ikili arasında çıkan kavgada yargı mensubu, eşini darp etmişti. Darp edilen eşin, yargı mensubunu HSK’ye şikâyet ettiği öne sürüldü. Söz konusu şikâyetin sadece darp ile ilgili olmadığı, yolsuzluk ve rüşvet iddialarını da içerdiği belirtildi.

İddiadaki tarif İrfan Fidan’ı işaret ediyordu. Cumhuriyet’e açıklama yapan Fidan, iddiaları yalanlayarak ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Fidan, “Yalan, ortaya atanlar hakkında suç duyuru yapılıyor. Tazminat davası açacağım” dedi. Fidan, böyle bir iddianın neden ortaya atıldığı sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Anayasa Mahkemesi (AYM) adaylığım öncesi FETÖ’nün itibarsızlaştırma operasyonu.”

Fidan, “Kim ya da kimler hakkında suç duyurusunda bulunacaksınız” sorusunu ise yanıtsız bıraktı.

İddiaların ardından HSK’den yapılan yazılı açıklamada, “Sosyal medyada, üst düzey bir yargı mensubu hakkında birtakım iddialar içeren şikâyet dilekçesinin kurulumuza iletildiği belirtilmiş ise de bahsedilen iddiaları içeren bir şikâyet dilekçesinin kurulumuza başsavcılıklar aracılığı ile veya başka bir yolla gönderilmediği, kurulumuz sekreteryasında bu içerikte bir dilekçenin bulunmadığı hususu kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

Ahmet Şık: Nedir bu telaş?

Ahmet Şık, HSYK’nin açıklama yapması, İrfan Fidan’ın iddiaları inkar ederek üstlenmesi ve ilgili haberlere sansür getirilmesine yine Twitter hesabından tepki göstererek “Nedir bu telaş?” diye sordu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur