Erdoğan ile Bahçeli arasında ‘ekmek’ kavgası: “İnanıyor musunuz bunlara?”

Tayyip Erdoğan, Devlet Bahçeli'nin “askıda ekmek” kampanyasıyla ilgili olarak “Ya bırakın Allah'ınızı severseniz ya... Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de? Yani bugün evine ekmek götüremeyen diye bir şey Türkiye'de var mı ya? İnanıyor musunuz bunlara? Bazı şeyleri siz kendiniz bir çözün ya” dedi

Erdoğan ile Bahçeli arasında ‘ekmek’ kavgası: “İnanıyor musunuz bunlara?”

AKP grup toplantısı sonrası TBMM koridorlarında ayaküstü basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tayyip Erdoğan, bir muhabirin “Askıda ekmek başlatmıştı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli…” cümlesiyle başlayan sorusunu yarıda kesti.

“Bırakın Allah’ınızı severseniz ya” diyen Erdoğan, sözlerinin devamında şunları kaydetti:

Ya böyle bir şey var mı Türkiye’de? Yani bugün evine ekmek götüremeyen diye bir şey Türkiye’de var mı ya? İnanıyor musunuz bunlara? Bazı şeyleri siz kendiniz bir çözün ya. Var mı böyle bir şey? Elhamdülillah bugün Türkiye her şeyiyle, asgari ücretiyle, maaşıyla çok çok ülkeleri geride bırakmış bir Türkiye var. Büyüme oranına bakıyorsun şu anda dünyada hamdolsun en iyi noktada olan bir ülkeyiz. IMF’nin, OECD’nin ölçeklerine bakıyorsun, en iyi konumda olan ülke konumundayız ama bunlar hesap kitap bilmiyorlar.

Bahçeli’den eleştirenlere: “Vay ekmeksizler vay”

Geçtiğimiz MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “askıda ekmek” kampanyasına yönelik eleştirilere karşı “Biz askıya ekmek koyduk, şu işe bakınız ki, ekmeksizler birer birer saklandıkları delikten fırlayarak ortalığa çıktılar. Vay ekmeksizler vay, milletimizin ekmeğine bile göz koyacak kadar nankörsünüz, milli ve manevi hasletlere tahammülsüzlük gösterecek kadar da namertsiniz. Bunların mayaları lekeli sicilleri bozuk… Fitneye tevessül etmesinler. Bizden ekmek istesinler. Layık değilseler bile onlara gönderecek cömertlik bizde vardır” demişti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur