Depremzedeler kenara çekilin, Binali Yıldırım geliyor!

İzmir Bayraklı’da yıkılan binanın enkazında kalanlar için kurtarma çalışmaları devam ederken, AKP’li Binali Yıldırım’ın gelişiyle alana polis bariyerleri konuldu ve yurttaşlar hasarlı binaların önünde beklemek zorunda kaldı

Depremzedeler kenara çekilin, Binali Yıldırım geliyor!

İzmir’in Bayraklı ilçesi, 6.9 şiddetindeki depremin ardından yıkımın en fazla olduğu bölge oldu.

İZMİR’DE 6.9 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM: BAYRAKLI’DA ÇOK SAYIDA BİNA ÇÖKTÜ, EN AZ 17 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 763 KİŞİ YARALANDI

Manavkuyu Mahallesi’nde yıkılan binanın enkazında kalan yurttaşlar için arama kurtarma çalışmaları devam ederken, AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldım ve beraberindeki heyet alana geldi.

AKP’li Binali Yıldırım’ın gelişiyle alana polis bariyerleri konuldu ve yurttaşlar hasarlı binaların önünde beklemek zorunda kaldı.

İzmir Halkevleri yaşananlara tepki göstererek, “Deprem öncesi ve sonrası hiç bir önlem almayan devlet, Bayraklı Manavkuyu’ya gelen Binali Yıldırım’ın güvenliğini alıyor! Nasıl mı?  Etrafta toplanan insanları hasar görmüş binaların önüne polis bariyeriyle sürerek. Siz şov yapacaksınız diye biz ölmeyeceğiz. Terk edin şehrimizi!” paylaşımında bulundu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur