İzmir’de 6.9 büyüklüğünde deprem: Bayraklı’da çok sayıda bina çöktü, en az 24 kişi hayatını kaybetti, 804 kişi yaralandı

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 6.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin Ege Denizi'nde yarattığı tsunami sonrasında Seferihisar'da sokakları yaklaşık bir metre deniz suyu basarken, Bayraklı'da çok sayıda binanın çöktüğü ve enkaz altında kalanların olduğu bildirildi. AFAD depremde 24 kişinin hayatını kaybettiğini, en az 804 kişinin yaralandığını duyurdu

İzmir’de 6.9 büyüklüğünde deprem: Bayraklı’da çok sayıda bina çöktü, en az 24 kişi hayatını kaybetti, 804 kişi yaralandı

Kandilli Rasathanesi, saat 14.51’de Ege Denizi açıklarında 6.9 şiddetinde deprem meydana geldiğini duyurdu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ise depremin büyüklüğünün 6.6 olduğunu açıkladı.

İzmir’in Seferihisar ilçesinin 17 kilometre açığında yaşanan deprem 15 saniye sürdü. Depremin Ege Denizi’nde yarattığı tsunami sonrasında Seferihisar’da sokakları yaklaşık bir metre deniz suyu basarken, Bayraklı’da çok sayıda binanın çöktüğü ve enkaz altında kalanların olduğu bildirildi.

AFAD depremde 24 kişinin hayatını kaybettiğini, en az 804 kişinin yaralandığını ve 13 binada arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.

İzmir’deki depremin ardından yaşananları dakika dakika aktarıyoruz:

04.00 | Ölü sayısı 24’e yükseldi

AFAD, hayatını kaybedenlerin sayısının 24’e yükseldiğini ve deprem sonrasında 341 artçı sarsıntı yaşandığını duyurdu.

03.00 | 24 ağır yaralı var, 9 binada çalışmalar sürüyor

İzmir’de kameraların karşısına geçen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yaralıların 24’ünün durumunun ağır olduğunu, arama kurtarma çalışmalarının 8 binada tamamlandığı, 9 binada ise devam ettiğini açıkladı.

02.49 | Yaralı sayısı 804’e yükseldi

AFAD; İzmir’de 743, Manisa’da 5, Balıkesir’de 2 ve Aydın’da 54 kişi olmak üzere toplam 804 kişinin yaralandığını duyurdu.

Açıklamada ayrıca, deprem sonrasında 296 artçı sarsıntı yaşandığı belirtildi.

02.09 | Ölü sayısı 21’e yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ölü sayısının 21’e yükseldiğini belirtti ve ekledi: “435 kişi halen tedavi görüyor. 25’i yoğun bakımda, 9 ameliyat devam ediyor. 364 kişinin tedavisi tamamlanarak taburcu edildi.

01.50 | Yaralı sayısı 799’a yükseldi

AFAD; İzmir’de 738, Manisa’da 5, Balıkesir’de 2 ve Aydın’da 54 kişi olmak üzere toplam 799 kişinin yaralandığını duyurdu.

Açıklamada ayrıca, deprem sonrasında 277 artçı sarsıntı yaşandığı belirtildi.

01.40 | Üç avukat hala enkaz altında

Özgürlük için Hukukçular Derneği, Bayraklı’da 283/13 Sokak’taki Rızabey Apartmanı’nda bulunan Av. Murat Duman, Av. Özgür Duman ve Av. Kadri Karaman’a henüz ulaşılamadığı bilgisini paylaştı.

00.50 | Ölü sayısı 20’ye, yaralı sayısı 786’ya yükseldi

AFAD, saat 00.45 itibariyle yaptığı açıklamada, “Sağlık Afet Koordinasyon Merkezi’nden alınan ilk bilgilere göre 1’i boğulma sonucunda olmak üzere toplam 20 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. İzmir’de 725, Manisa’da 5, Balıkesir’de 2 ve Aydın’da 54 kişi olmak üzere toplam 786 vatandaşımız yaralanmıştır” dedi.

Açıklamada ayrıca, deprem sonrasında, 24’ünün büyüklüğü 4’ün üzerinde olmak üzere, toplam 244 artçı sarsıntının yaşandığı belirtildi.

00.17 | 13 binada çalışmalar sürüyor, yaralı sayısı 763

AFAD’ın yaptığı açıklamaya göre; İzmir’de 702, Manisa’da 5, Balıkesir’de 2 ve Aydın’da 54 kişi olmak üzere toplam yaralı sayısı 763’e yükseldi. Arama kurtarma çalışmalarının 4 binada tamamlandığı, 13 binada ise devam ettiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, deprem sonrasında, büyüklüğü 4’ün üzerinde 23 olmak üzere, toplam 211 artçı sarsıntının yaşandığını kaydetti.

23.30 | Ölü sayısı 17’ye, yaralı sayısı 709’a yükseldi

AFAD, hayatını kaybedenlerin sayısının 17’ye, yaralı sayısının da 709’a yükseldiğini açıkladı.

Deprem sonrasında, büyüklüğü 4’ün üzerinde 23 olmak üzere, toplam 196 artçı sarsıntının yaşandığını belirten AFAD, 17 binada arama kurtarma çalışmalarının da sürdüğünü kaydetti.

22.35 | Binalı Yıldırım alanda, yurttaşlar çatlak binaların önünde

Bayraklı’dan bildiren Sendika.Org muhabiri, AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın gelişiyle alana polis bariyerlerinin konulduğunu ve çok sayıda yurttaşın çatlak binaların önünde beklemek zorunda kaldığını aktardı.

22.18 | Yaralı sayısı 607’ye yükseldi

AFAD, yaralı sayısının 607’ye yükseldiğini açıkladı. 22.00 itibariyle yapılan açıklamada, deprem sonrasında, büyüklüğü 4’ün üzerinde 21 olmak üzere, toplam 170 artçı sarsıntının yaşandığı belirtildi.

22.00 | Şarj sorununu aşmaya yönelik bazı öneriler

Deprem sonrasında mobil cihazlardan iletişim kurarken yaşadığımız şarj sorununu aşmaya yönelik bazı öneriler:

  • Konuşmalarınızı kısa tutun.
  • Kullanmadığınız bluetooth, GPS, Wi-Fi vb.yi kapatın.
  • Arka planda çalışan uygulamalar varsa kapatın.
  • Videolar gibi multimedyaları oynatmamaya çalışın.
  • Ekran parlaklığınızı düşürün.
  • Gereksiz fotoğraf ve video çekmeyin.
  • Sürekli sosyal medyada vakit geçirmeyin.
  • Powerbank gibi ek şarj imkânları varsa onları dolu tutmaya özen gösterin.
  • Pek çok telefon bataryanızın tahmini olarak ne zaman biteceğini gösterir. Buna göre bir strateji belirleyin.
  • Bazı telefonların tasarruf modları vardır. Onları kullanabilirsiniz. Yalnız dikkat edin tasarruf modları mobil veri ve/veya 4G bağlantınızı kapatabilir.

21.50 | Yaralı sayısı 522’ye yükseldi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yaralı sayısının 522’ye yükseldiğini açıkladı.

21.40 | Somalı madenciler arama kurtarma çalışmalarında

Bağımsız Maden İş Sendikası, Somalı madencilerin İzmir’deki arama kurtarma çalışmalarına yardım etmeye gittiğini belirterek “El birliğiyle bu zor günleri birlikte aşacağız. İzmir İtfaiyesi ile koordineli bir biçimde arama kurtarma çalışmalarına katılan Somalı madenci ekibimiz enkaz altındakilerine ulaşmaya çalışıyor” dedi.

21.39 | Yaralı sayısı 475’e yükseldi

AFAD yaralı sayısının 475’e yükseldiğini, yıkılan ve hasar gören 17 binada arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü duyurdu.

20.50 | Dr. Nuri Seha Yüksel’in eşi ve iki çocuğu hayatını kaybetti

TTB Aile Hekimliği Kolu Sekreteri Dr. Nuri Seha Yüksel’in eşi ve iki çocuğu depremde hayatını kaybetti.

İstanbul Erkek Lisesi Müdürü Fatih Güldal, Dr. Yüksel’in oğlu olan öğrencileri Ege Ilgaz için başsağlığı mesajı yayımladı.

20.20 | Yaralı sayısı 438’e yükseldi

Tayyip Erdoğan, İzmir’deki depreme ilişkin yaptığı açıklamada yaralı sayısının 438’e yükseldiğini kaydetti.

19.55 | Ölü sayısı 12’ye, yaralı sayısı 419a yükseldi

AFAD, depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 12’ye yükseldiğini, yaralı sayısının ise 419 olduğunu bildirdi.

19.45 | Bakan Pakdemirli’den enkaz başında telefon şovu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, enkaz altında kalan Buse adlı bir yurttaşla telefonda görüştü.

Buse “Köpekleri salın, ben kedi sesi çıkarayım” derken, Bakan Pakdemirli de “Tamam Buse, çok güzel bir fikir bu” yanıtını verdi.

19.35 | Sığacık’ta bir yurttaş boğularak yaşamını yitirdi

DHA’nın haberine göre, tsunami sonucu akıntıya kapılıp sürüklenerek yaşamını yitiren kişinin Fatma Erçetin (86) olduğu ortaya çıktı.

İddiaya göre depreme evde yakalanan Erçetin ve çocukları, sarsıntının sona ermesinin ardından dışarı çıktı. Yürüme zorluğu çektiği için Fatma Erçetin bir sandalyeye oturtulurken, çocukları ise diğer komşularına bakmak için bir sokak arkaya gitti. Bu sırada tsunami nedeniyle deniz sularının yükselmesiyle Erçetin, oturduğu sandalyeyle birlikte akıntıya kapıldı. Sürüklenen Erçetin, tesadüfen yakınları tarafından sudan çıkarıldı. Fatma Erçetin, vatandaşların tüm çabasına rağmen hayatını kaybetti.

19.25 | Bayraklı Mansuroğlu’ndaki 283/15 Sokak’ta çalışmalar sürüyor

Bayraklı’dan bildiren Sendika.Org muhabiri, Mansuroğlu Mahallesi’ne bağlı 283/15 Sokak’ta çöken bir binada enkaz altında kalanları kurtarma çalışmaları sürdüğünü aktardı.

19.17 | Yaralı sayısı 321’e yükseldi, 17 binada çalışmalar sürüyor

AFAD, yaralı sayısının 321’e yükseldiğini belirterek “İzmir’de yıkılan ve hasar gören 17 binada arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir” dedi.

19.00 | Avukat ofisleri yıkıldı, bazı avukatlar enkaz altında

Bayraklı’da yıkılan avukat ofislerinin olduğunu belirten Özgürlükçü Demokrat Avukatlar, “Kendisinden haber alamadığımız meslektaşlarımız ve yakınları var” paylaşımında bulundu.

İlerleyen dakikalarda Feminist Avukatlar da “Meslektaşımız Av.Sercan Turgut ile aynı binanın enkazı altında kalan meslektaşlarımız Av. Murat Duman, Av Özgür Duman ve Av Kadri Karaman’a henüz ulaşılamadı” bilgisini paylaştı.

İzmir Barosu da “Baro Bahçe gece boyunca açık olup ihtiyacı olan meslektaşlarımız geceyi Baro Bahçe’de geçirebilirleraçıklamasında bulundu.

Deprem nedeniyle Bayraklı’da bulunan adliye binasında da hasar meydana gelmişti.

18.53 | İzmir’e girişler kapatıldı

Valilik kararı doğrultusunda kente girişler bir sonraki duyuruya kadar kapatıldı. İzmir-İstanbul otoyolunda çıkışların, İzmir yönünde Saruhanlı veya Turgutlu’dan verildiği duyuruldu.

18.45 | Soyer’den Bayraklılı yurttaşlara: “Hasarlı evlere girmeyin”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bayraklı’da yaşayan vatandaşlarımızdan özellikle rica ediyorum, lütfen bu akşam hasarlı evlere girmeyin. Bölgeye kumanya, mobil tuvalet ve çadır sevk ediyoruz” dedi.

18.41 | Yaralı sayısı 257’ye yükseldi

AFAD, yaralı sayısının 257’ye yükseldiğini belirterek “İzmir’de yıkılan ve hasar gören 12 binada arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir” dedi.

18.38 | Soyer: “Bayraklı ilçemizde sıkıntı büyük”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bayraklı ilçemizde sıkıntı büyük. 20 civarında binada büyük hasar var, 25 tanesi enkaz. Maalesef enkaz altında vatandaşlarımız var” dedi.

18.30 | AFAD: Yaralı sayısı 257

Saat 18.00 itibariyle bir açıklama daha yapan AFAD, yaralı sayısının 257’ye yükseldiğini belirterek “İzmir’de yıkılan ve hasar gören 12 binada arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir” dedi.

18.25 | “20’ye yakın ağır hasta var”

BBC Türkçe’ye konuşan İzmir Tabip Odası Başkanı Dr. Lütfi Çamlı, “Ağır yaralılar Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Tabip odamıza aktarılan bilgiye göre Ege Üniversitesi Hastanesi’nde şu an 20’ye yakın durumu ağır hasta bulunuyor” dedi.

18.14 | Artçılar sürüyor: Sisam açıklarında 5,1 deprem

6.9’luk İzmir depremi sonrası artçılar sürüyor. 18.14’te Sisam adası açıklarında 5.1, Kuşadası körfezinde ise 18.19’da 4.5, 18.24’te 3.7 şiddetinde deprem meydana geldi.

18.08 | AFAD: 6 kişi hayatını kaybetti

AFAD, depremde 1’i boğulma olmak üzere 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 120 kişinin yaralandığını belirterek şunları kaydetti:

Sağlık Afet Koordinasyon Merkezinden alınan bilgilere göre, 1’i boğulma olmak üzere 4 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 120 vatandaşımız da yaralanmıştır. AFAD Başkanlığı tarafından, bölgede yürütülen çalışmalarda kullanılmak üzere 3 milyon lira acil yardım ödeneği gönderilmiştir. Sakarya, Bursa ve Afyon’dan 3 mobil koordinasyon tırı bölgeye yönlendirilmiştir.

Saat 18.00 itibariyle bir açıklama daha yapan AFAD, hayatını kaybedenlerin sayısının 6’ya yükseldiğini, yaralı sayısının ise 202 olduğunu kaydetti.

18.00 | Bayraklı’da bir mahalle tahliye ediliyor

Deprem, Bayraklı’ya bağlı Manavkuyu Mahallesi’nde büyük yıkıma yol açtı. Hasarlı binalar nedeniyle çok sayıda yurttaş bölgeden tahliye ediliyor.

17.30 | Deprem toplanma alanı yakınındaki bina çöktü

Bayraklı’ya bağlı Mansuroğlu Mahallesi’nde afet ve acil durum toplanma alanı olan Şehit Mansur Aydın Parkı’nın yakınındaki bir bina çöktü.

Bölgeden bildiren Sendika.Org muhabiri, arama kurtarma çalışmaları sürdüğünü belirterek çevredekilere sessiz olunması ve gaz kaçağı ihtimali nedeniyle sigara içilmemesi uyarılarında bulunulduğunu aktardı.

17.25 | CHP’li Purçu: “30’a yakın bina yıkıldı”

CNN Türk canlı yayınına katılan CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, depremde 30’a yakın binanın yıkıldığı bilgisini paylaştı.

17.20 | Kandilli Rasathanesi: “Bir hafta-15 gün kadar artçılar sürebilir”

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, İzmir’deki depreme ilişkin bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Özener, depremin Kandilli Rasathanesi tarafından 6,9 şiddetinde ölçüldüğünü söyledi. Ayrıca bu büyüklükteki bir depremden sonra 1 derece altına kadar yani 5.8-5.9 büyüklüğünde artçılar beklendiğini söyleyen Prof. Dr. Özener, devamlar şunları kaydetti:

30-40 km’lik bir fayın kırıldığı ilk izlenimlere göre tespit edildi. 1,2 metrelik bir yer değiştirme var. Normal bir deprem bu. Normal faylanma depremi. Depremden bir saat sonra 21 tane deprem daha kaydettik. Depremler de artmakta. Artçıların da 1 hafta 15 gün kadar sürmesi bekleniyor. Doğal prensip olarak da 6 civarında da artçılar bekleyebiliriz.

Ege Bölgesi sismik olarak oldukça etkin bir bölge. Ege’de anakarada ve deniz yoğun bir deprem aktivitesi oluyor.

Kandilli Rasathanesi tsunami uyarıcısı, servis sağlayıcısı deprem olduktan 9 dakika sonra tüm üye ülkelere ve ülkemizdeki Afet ve Acil Durum Başkanlığı’na (AFAD) tsunami uyarı mesajını göndermiştir. Sosyal medyada dalga yüksekliğini görmüşsünüzdür. Kıyı bölgelerindeyseniz mümkün olduğu kadar hızlıca yüksek bir yere çıkılmasını tavsiye ediyoruz.

17.15 | İzmir Valisi Köşger’den açıklama

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, depremin ardından Seferihisar’da kısmi tsunami olduğunu ve bir yurttaşın yaralandığını açıkladı.

17.03 | Bayraklı Belediyesi kriz merkezi oluşturdu

Bayraklı Belediyesi, “Lütfen trafiği açmaya çalışalım. Yardım ekipleri ulaşmada güçlük çekiyor” uyarısında bulundu. Belediye ayrıca, oluşturdukları kriz merkezinin iletişim bilgilerini paylaştı.

17.00 | AFAD: 4 kişi hayatını kaybetti, 120 kişi yaralandı

AFAD, alınan ilk bilgilere göre 4 kişinin hayatını kaybettiği, 120 kişinin yaralandığını bildirdi.

16.59 | 19 artçı deprem yaşandı

AFAD, depreme ilişkin yayımladığı ön değerlendirme raporunda “[14:51’de gerçekleşen] Ana şoktan, 30.10.2020 16:00’a kadar geçen zamanda, büyüklükleri 3.3 ile 4.8 arasında değişen 19 artçı deprem kaydedilmiştir” dedi.

Öte yandan AFAD, “Profesyonel ekiplerin hızlı geçişi için yollar boş bırakılmalıdır. Gerekmedikçe özel araçlarınızla trafiğe çıkmayın” derken, İzmir Valisi de yaşanan trafik yoğunluğuna dikkat çekerek yurttaşlara uyarıda bulundu.

16.45 | Bir hastanenin yataklı servisleri tahliye edildi

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Artçı sarsıntıların devam etmesi ve duvarlarda hafif çatlaklar oluşması nedeniyle, İzmir Demokrasi Üniversitesi Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanemizdeki yataklı servislerden 150 hastamız, tedbiren bölgedeki hastanelerimize sevk edilmiştir” ifadesine yer verildi. Tahliye sırasında herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı bildirilen açıklamada, hastanenin acil servisinin kesintisiz hizmet vermeye devam ettiği duyuruldu.

HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, hastaların sedyeler ve tekerlekli sandalyelerle hastane önüne çıkarıldığı görüntüleri paylaşarak “Toplanma alanları yandaş şirketlere peşkeş çekildi yağmalandı! Yurttaşın enkazdan kurtarıldığında götürüleceğin hastane de yıkılıyor! Deprem vergileri ile hastaneleri güçlendirmediğiniz ortada, peki bunca yıldır topladığınız deprem vergileri nerede?” ifadelerini kullandı.

16.30 | 8 katlı bina çöktü, enkaz altına çok sayıda kişi var

Bayraklı’da Sakarya Caddesi üzerinde bulunan 8 katlı Rızabey Apartmanı tamamen çöktü. Bölgeden bildiren Sendika.Org muhabiri, çok sayıda kişinin enkaz altında olduğunu ve arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

16.20 | Bayraklı’da çok sayıda bina yıkıldı

Bayraklı’dan bildiren Sendika.Org muhabiri,  “Adalet Mahallesi’ndeki Barış ve Cumhuriyet sitelerinde birden fazla bina çöktü. Enkaz altında kalanlar var. Yetkililer, bölgede gaz kaçağı tehlikesinin bulunduğunu belirtiyor” dedi.

Adalet Mahallesi’nde yurttaşlar Şehit Bülent Kıyanç Parkı’nda bekleyişini sürdürüyor.

16.00 | Bayraklı’da bir binanın çökme anı

Bayraklı’ya bağlı Manavkuyu Mahallesi’ndeki Karagül Apartmanı’nın çökme anına ilişkin görüntüler bir yurttaş tarafından sosyal medyada paylaşıldı.

15.57 | Seferihisar’da deprem sonrası tsunami

Depremin Ege Denizi’nde yarattığı tsunami sonrasında Seferihisar’da sokakları yaklaşık bir metre deniz suyu bastı.

15.50 | “Bayraklı’da yıkık bina sayısı fazla, Bornova merkezde sıkıntı yok”

NTV canlı yayınına bağlanan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Bayraklı tarafında yıkık bina sayısı fazla. 4 katlı binanın yıkıldığını biliyoruz. Yıkılan bina için sahaya çıkıyoruz. Bornova’nın merkezinde sıkıntı yok” dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de “20’ye yakın binada yıkım ihbarı var” açıklamasında bulundu.

15.45 | Bakan Kurum: “Enkaz altında da vatandaşlarımız var”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Bornova ve Bayraklı’da 5 binanın yıkıldığı bilgisini aldık. Enkaz altında da vatandaşlarımız var” açıklamasında bulundu.

15.28 | Soylu: “Bornova ve Bayraklı’da 6 binanın yıkıldığı ihbarı geldi”

İzmir’de yaşanan depreme ilişkin açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: “Şu ana kadar İzmir Bornova ve Bayraklı’da 6 binanın yıkıldığı ihbarı geldi” dedi.

15.10 | Çöken binalar nedeniyle toz bulutu oluştu

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “Bize intikal eden can ve mal kaybıyla ilgili henüz bilgi yok. Kriz merkezine geçeceğiz, gelen bilgiler neyse aktaracağız” açıklamasında bulundu.

Depremin ardından çok sayıda yurttaş, bölgeden fotoğraf ve videolar paylaşmaya başladı. İzmir’den çekildiği belirtilen görüntülerde, çöken binalar nedeniyle toz bulutu oluştuğu görülüyor.

15.00 | Birçok ilde hissedildi

Deprem İzmir’in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne’de de hissedildi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “İstanbul’da da hissedilen depremle ilgili olarak herhangi bir olumsuzluk bildirilmemiştir” dedi.

14.51 | İzmir’de şiddetli deprem

Kandilli Rasathanesi, Ege Denizi açıklarında 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) da depremin büyüklüğünün 6.6 olduğunu,  İzmir’in Seferihisar ilçesinin 17 kilometre açığında saat 14.51’de yaşandığını ve 15 saniye sürdüğünü kaydetti. İlerleyen saatlerde Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, depremin şiddetinin 6.9 olduğunu açıkladı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur