Bahçeli’den avukatlara tehdit: Gezi benzeri bir kalkışmayı fitillemeyi aklınızdan geçirmeyin

MHP lideri Devlet Bahçeli, “çoklu baro” teklifine karşı çıkan baro başkanları ve avukatları tehdit ederek “Hiç kimse Fransa’yı kasıp kavurmuş sarı yeleklilerin eylemlerine özenmeyi, Gezi benzeri bir kalkışmanın fitilini tutuşturmayı aklından ve hayalinden geçirmemelidir. Zira sonuçları ağır olacaktır” dedi

Bahçeli’den avukatlara tehdit: Gezi benzeri bir kalkışmayı fitillemeyi aklınızdan geçirmeyin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP’yle birlikte hazırladıkları “çoklu baro” düzenlemesini de içeren kanun teklifine karşı çıkan baro başkanları ve avukatları tehdit etti.

Partisinin il başkanları toplantısı sonucu açıklamalarda bulunan Bahçeli, baro başkanları ve avukatların Meclis önünde sürdürdüğü nöbeti hedef alarak “Hiç kimse Fransa’yı kasıp kavurmuş sarı yeleklilerin eylemlerine özenmeyi, Gezi benzeri bir kalkışmanın fitilini tutuşturmayı aklından ve hayalinden geçirmemelidir. Zira sonuçları ağır olacaktır” dedi.

#SAVUNMADİRENİYOR | ANKARA ADLİYESİ ÖNÜNDE AVUKATLARA POLİS SALDIRISI

Bahçeli’nin açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Cüppelerini çıkarmadan siyasete soyunan, ülkemizin iç huzur ve barış ortamını zedeleyen bazı baro temsilcilerinin kışkırtıcısı CHP’dir, İP’tir, HDP’dir.

Diğer yedeklerle ilgili söz söylemek ise boşuna bir emektir. Dediğim dedik, çaldığım düdük diyen, kendi çıkarları olunca demokrasiyi hatırlayıp, olmayınca despotluk suçlaması getiren bazı baroların TBMM’nin giriş kapısında sergiledikleri ibretlik manzaralar talihsizlik ve ilkelliktir.

Hak aramak yerine hadise çıkarmaya bilhassa gayret edenler, Türkiye’nin sağduyu ve sükûnet ortamını bozmak için baronluğa heveslenenler tarihi bir hatanın içindedir. Türk milletinin iradesi tahakküm altına giremeyecektir. Kimin ne düşüncesi varsa, ne talebi bulunuyorsa TBMM’de dile getirmesi hem doğru bir tercih hem de meşru bir temindir.

“Savunmayı savunuyoruz” bahanesiyle sokaklara dökülen baronlaşmış bazı baroların kanun dışı yol ve zorlamalara tevessül etmeleri Türkiye’nin belini bükmeyi amaçlayan çevrelere koz vermektir.

Hiç kimse Fransa’yı kasıp kavurmuş sarı yeleklilerin eylemlerine özenmeyi, Gezi benzeri bir kalkışmanın fitilini tutuşturmayı aklından ve hayalinden geçirmemelidir. Zira sonuçları ağır olacaktır.

Yıllardır baroları kendi çiftlikleri haline getirenlerin, ideolojik saplantılarla dar kadroculuk yapanların gayri ahlaki ayrıcalıkları sorgulanmalı, nihai olarak sonlandırılmalıdır. Demokrasi baro yönetimlerine kusursuz şekilde hâkim olmalıdır.

Savunma kavramı Türkiye’ye saldırı ve suikast kılıfı haline getirilmemelidir. Akl-ı selimin öne çıkıp anlaşma ve uzlaşma dinamiklerinin egemen olması temennimizdir.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur