Artvin’de liselilerden eylem: “Turizminiz batsın, sınavınızla altında kalın”

Artvin’de Liseli Genç Umut, “Turizminiz batsın, sınavınızla altında kalın” diyerek İl Mili Eğitim Müdürlüğü önünde eylemdeydi

Artvin’de liselilerden eylem: “Turizminiz batsın, sınavınızla altında kalın”

Artvin’de Liseli Genç Umut, lise ve üniversite sınavlarının koronavirüs salgınına rağmen “turizm sektörünü sıkıntıya sokmamak için” alelacele yapılmasını İl Mili Eğitim Müdürlüğü önünde protesto etti.

“Turizminiz batsın, sınavınızla altında kalın” yazılı pankart açan liseliler, yaptıkları açıklamada “AKP’nin yıllardır sürdürdüğü öğrenci düşmanı ve rantçı politikalarına verdiğimiz canlar senelerdir devam ediyor. Sınav stresi yüzünden intihar eden, istenen başarıya ulaşamadığı için ailesi tarafından baskı gören sıra arkadaşlarımız yetmezmiş gibi şimdi de sarayın bakanları ve sözde Bilim Kurulu, öğrencilerin canını hiçe sayarak LGS, MSÜ ve YKS sınavlarını öne aldılar” dedi.

“Sınava değil mezara sokuyorsunuz”

MSÜ ve LGS sınavlarında sosyal mesafe kuralının hiçbir şekilde uygulanmadığına dikkat çeken liseliler, “Sermaye uğruna öğrenciler ölüme sürüklendi sürükleniyor. Her sıra arkadaşımızın canı sizin otellerinizden, turizminizden daha değerlidir. Sınava değil mezara sokuyorsunuz. Katlettiğiniz sıra arkadaşlarımızın bedelini nasıl ödeyecek, ailelerine, bizlere nasıl hesap vereceksiniz?” diyerek yaşananlara tepki gösterdi.

Sendika.Org/Artvin

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur