Korona günlerinde İstanbul’u kapı kapı dolaşmak: Sayaç okuma işçisinin bir günü

“Ne sağlık, ne güvenlik ne de temel ihtiyaçların karşılanmasını sağlayan bir işkolundayım. Ben insanlara fatura kesiyorum. Hem de bu zor dönemde”

Korona günlerinde İstanbul’u kapı kapı dolaşmak: Sayaç okuma işçisinin bir günü

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) başta olmak üzere resmi kurumların aksi yöndeki bütün imalarına rağmen koronavirüs salgını günlerinde enerji işçileri kapı kapı dolaşıp elektrik, doğalgaz ve su sayaçlarını okumaya, fatura dağıtmaya devam ediyor.

DİSK/ENERJİ-SEN’DEN EPDK KARARINA TEPKİ: SERMAYENİN ÇIKARLARI KORUNDU, SAYAÇ OKUMA İŞÇİLERİ KAPI KAPI DOLAŞMAYA DEVAM EDECEK

Koronavirüsün işçiler arasında diğer toplumsal kesimlere göre üç kat fazla yayıldığı raporlarla ortaya konurken, enerji işçileri de kendilerini hastalığa iten bu çalışma zorlamasına karşı seslerini yükseltiyor.

DİSK/ENERJİ-SEN, İSTANBUL’DA DÖRT AYRI NOKTADAN EPDK’YE SESLENDİ: “NÖBETÇİ EKİPLER DIŞINDA TÜM ENERJİ İŞÇİLERİ SAHADAN ÇEKİLSİN”

Ne sağlık, ne güvenlik ne de temel ihtiyaçların karşılanmasını sağlayan bir işkolundayım. Ben insanlara fatura kesiyorum. Hem de bu zor dönemde” diyen İGDAŞ bünyesinde çalışan sayaç okuma işçisi Deniz’in* bir gününü takip ettik.

*İşçinin gerçek adı yerine müstear ad kullanılmıştır.

Sendika.Org (Murat Bay&Vecih Cuzdan)

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur