Kadın gazetecinin ölümünde tecavüz iddiası: “Mehmet Ağar, oğlunu helikopterle kaçırdı”

29 Mart'ta evinde ölü bulunan Kaharman'ın ölümüyle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İddiaların odağında tecavüz, AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar ve babası Mehmet Ağar var

Kadın gazetecinin ölümünde tecavüz iddiası: “Mehmet Ağar, oğlunu helikopterle kaçırdı”

Elazığ’da 29 Mart 2019’da evinde ölü bulunan ve kayıtlara “intihar” olarak geçen 21 yaşındaki Kırgızistan uyruklu gazeteci Yeldana Kaharman’ın ölümüyle ilgili ortaya çok ciddi bir iddia atıldı. Gazeteci Sedat Sur’un iddiasına göre Kaharman’a, ölmeden bir gün önce Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar tarafından tecavüz edildi. Kaharman’ın bu olayı jandarmaya da bildirdiği ancak Tolga Ağar’ın, Mehmet Ağar tarafından bölgeden helikopterle aldırıldığı öne sürüldü.

Elazığ’da yayın yapan Kanal 23’te “Maksat Gezmek” programının sunucusu ve Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Yeldana Kaharman, 29 Mart 2019’da evinde ölü bulundu. Kaharman’ın ölümü kayıtlara “intihar” olarak geçti.

Gazeteci Sedat Sur, Kaharman’ın ölümüyle ilgili Twitter hesabından çarpıcı iddialarda bulundu. Sur’un iddialarını sıraladığı paylaşımlar şöyle:

İletişim Fakültesi Öğrencisi olan Yeldana, 27 Mart 2018 tarihinde Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar tarafından röportaj bahanesiyle Dersim/Pertek ilçesine çağırıldı

Ağar’ın oğlu burada Yeldana’ya tecavüz ediyor. Yeldana,yarı çıplak halde kaçarak Pertek Jandarma Karakol’una sığınıyor

Yeldana, karakolda iken Mehmet Ağar’a haber veriliyor. Ağar, oğlunu helikopter göndererek bölgeden çıkartıyor.

Yeldana’da eve gönderiliyor. Bir gün sonra Yeldana evinde ölü bulunuyor.

Olay haberlerde “şüpheli ölüm” “intihar” diye geçiyor.

Elazığ’da yaşayan herkes bu olayı bu şekilde biliyor ancak devletin korkusundan kimse konuşmuyor.

Not: Sağlam kaynaklardan ulaşan bilgilerle yazdım.

Kanal 23, Ağar’ın avukatlığına soyundu

Kaharman öldüğünde “Gittiği her yerde sempatikliğiyle, kendine has tavırlarıyla, konuşmasıyla 7’den 70’i kahkaya boğan Yeldana Kaharman bu sabah evinde şüpheli bir şekilde ölü bulundu” açıklaması yaşan Kanal 23, Sur’un iddialarına aynı cümlelerle yanıt verdi.

Ağar’ın avukatlığına soyunan Kanal 23, Sur’un iddialarını “alçakça bir iftira ve siyasi bir itibar suikasti” olarak nitelendirildi. “Diğer yandan başta Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı, Pertek Karakolu olmak üzere kamu kurumlarını acziyet içerisinde göstermeye çalışarak devleti aşağılamaktır” denildi. Sur, Kanal’dan gelen açıklamalara “Tolga Ağar’ın da “gizli ortak” olduğu bir kuruluş (Har Holding). Açıklama tarafsız bir açıklama değildir” sözleriyle yanıt verdi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur