Alaattin Çakıcı’ya sahte rapor soruşturmasında 21 doktora gözaltı

Faşist çete lideri Alaattin Çakıcı’ya sahte rapor verilmesiyle ilgili yürütülen “evrakta sahtecilik” soruşturması kapsamında Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nin eski başhekimi de dahil 21 doktoru gözaltına alındı

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı, faşist çete lideri Alaattin Çakıcı’ya süresiz sağlık raporu verilmesiyle ilgili “evrakta sahtecilik” suçlamasıyla Yüksek İhtisas Hastanesi’ne dönük soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında polis, aralarında hastanenin eski başhekimi Tekin Akça’nın da olduğu 21 doktoru gözaltına aldı.

Ne olmuştu?

Çakıcı, 24 Haziran seçimlerinden önce MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından ziyaret edilmişti. Bahçeli’nin affını istediği Çakıcı’nın “sağlığı ve morali için” 7 gün istediği kişiyle sınırsız görüşme izni verilmişti. Daha sonra ise Çakıcı hakkında süresiz sağlık kurulu raporu verildiği ortaya çıkmıştı. Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Feramiş Ender Güngüneş ve Başhekim Tekin Akça ile altı ayrı uzman doktorun imzaladığı raporda Çakıcı’da 16 türde hastalığı olduğu iddia edilmişti.

Çakıcı, seçim sonrasında ise MHP’nin %11 oy almasından aldığı cesaretle Erdoğan’a “Devletin sahibi sen değilsin” dediği bir mektup kaleme almış, Karar gazetesinin 7 yazarını da ölümle tehdit etmişti.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur