Kılıçdaroğlu ‘mesajınızı aldık’ dedi, direksiyonu iyice sağa kırdı: Tam gaz mülteci düşmanlığı, Sinan Ateş mesajı…

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine oy vermeyenlere de seslenip 'Mesajınızı aldık' dedi. Kılıçdaroğlu Oğan seçmenine göz kırpmaya devam ederek mülteci düşmanlığına tam gaz devam etti, 'gerçek ülkücü' dediği Sinan Ateş'in hesabını soracağını söyledi

Kılıçdaroğlu ‘mesajınızı aldık’ dedi, direksiyonu iyice sağa kırdı: Tam gaz mülteci düşmanlığı, Sinan Ateş mesajı…

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerin ikinci turu öncesinde CHP Genel Merkezi’nde yaptığı basın toplantısında ikinci tur stratejisine dair ipuçları verdi.

“İki aday iki farklı anlayış milletimizin karşısına çıkacak” diyen Kılıçdaroğlu, ilk turda mevcut iktidara yönelik ‘memnuniyetsizlik ve değişim’ mesajı verildiğini ifade etti. Kılıçdaroğlu halkın iktidara güçlü bir ‘dur’ dediğini ama kendilerine de bir mesaj verildiğini söyledi.

Sinan Oğan seçmenine seslendi

Erdoğan’a istemeden de olsa oy veren, tepki gösterip sandığa gitmeyenlere seslenen Kılıçdaroğlu ‘Mesajınızı aldık’ dedi. 28 Mayıs’a kadarki 10 gün boyunca tüm enerjilerini bu kesim için sarf edeceklerini ilan eden Kılıçdaroğlu mülteci düşmanlığını sürdürerek Sinan Oğan’a oy verenlere seslenmeye devam etti.

“Sen ülkenin sınırlarına, namusuna sahip çıkmadın. Bile bile 10 milyondan fazla mülteci getirdin. İthal oy için TC vatandaşlığını haraç mezat sattın. İktidara geldiğimde tüm mültecileri evlerine göndereceğim” diyen Kılıçdaroğlu, mevcut iktidarın değişmemesi durumunda 10 milyon mültecinin daha geleceğini iddia etti.

‘Gerçek ülkücü’ Sinan Ateş

Ülkenin uyuşturucu baronlarının hesaplaşma yerine döndüğünü ifade eden Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde bunların kökünü kazıyacaklarını da söyledi. Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetini de bununla ilişkilendiren Kılıçdaroğlu, “İki adet torbacıya öldürttüğünüz gerçek ülkücü kardeşimiz Sinan Ateş’in hesabını kuytuda saklanan suçlulardan soracağım” dedi.

Kılıçdaroğlu konuşmasının devamında şunları söyledi:

28 Mayıs’ta yeni bir seçime giderken vatandaşlarıma seslenmek isterim. Farkında mısınız, bunlar kalırsa 10 milyondan fazla sığınmacı daha Türkiye’ye gelecek. Farkında mısınız, bunlar kalırsa dolar 30 liraya dayanacak, bir kuru ekmek 10 liraya çıktığında sefalet derinleşecek. Bu kaçaklar, sığınmacılar potansiyel suç makinesine dönüşecek, yağmalar başlayacak. Bunlar kalırsa, şehirler sığınmacıların, mafya çetelerinin, uyuşturucu baronlarının kontrolüne geçecek. Farkında mısınız, bunlar kalırsa kadın cinayetleri artarak devam edecek, genç kızlar sokaklarda kendi başlarına gezemeyecekler. Bunlar kalırsa domuz bağıyla insanlarımızı öldüren iktidara ortak olacak. Farkında mısınız, bunlar teröristlere taviz vererek ülkeyi yönetecek. Kimse kusura bakmasın, biz buna asla izin vermeyeceğiz. Vatanını seven hiç kimse buna izin vermeyecek.

“Ben ‘terör örgütleriyle’ masaya asla oturmadım ve hiçbir zaman da oturmayacağım”

Kılıçdaroğlu iktidarın ‘terör’ söylemi üzerinden yönelttiği suçlamalara da aynı dille cevap verdi:

Gelin önce şu terör meselesini suçluluk psikolojisi ile bize iftira atmaya çalışan asıl muhatabı ile yani Erdoğan ile bir konuşalım. Erdoğan sen değil misin terör örgütleriyle defalarca masaya oturan? Kapı arkalarında milletimizden gizli pazarlıklar yapan? Senin ne haddine bize kara çalmak? Buradan açık ve tekrar ilan ediyorum. Ben terör örgütleriyle masaya asla oturmadım ve hiçbir zaman da oturmayacağım. Senin izlediğin hiçbir tavizkar ve gizli kapaklı yolu izlemeyeceğim. Dürüst ve ahlaklı olacağım. Ülkem için vatanım için çalışacağım. Erdoğan sen değil misin FETÖ’yü besleyip, büyüten, ayaklarına giden. ‘Ne olursun, yalvarıyorum geri dön’ diyen. Sen değil misin onunla el ele verip milletin ordusuna, şanlı Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kumpas kuran. Ben bunları bilmiyor muyum? Bu millet bunları bilmiyor mu? Ben hiçbir zaman mehmetçiğimize kumpas kuranlarla yan yana durmadım, asla ve asla durmayacağım.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur