Dağılan Ata İttifakı’nın bileşenlerinden Adalet Partisi, ikinci tur seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıkladı

28 Mayıs'a kalan ikinci tur seçimine sayılı günler kala partiler arası görüşmeler sürerken, Kılıçdaroğlu, Adalet Partisi Genel Başkanı Öz'ü ziyaret etti. Dağılan Ata İttifakı'nın bileşenlerinden Adalet Partisi, ikinci tur seçimlerinde Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı aldı

Dağılan Ata İttifakı’nın bileşenlerinden Adalet Partisi, ikinci tur seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıkladı

Dağılan Ata İttifakı’nın bileşenlerinden Adalet Partisi, ikinci tur seçimlerinde Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldı.

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, “Demokrasinin devam etmesi için Kılıçdaroğlu’nun şahsına destek kararı çıktı. Bizler Atatürkçü ve Türk milliyetçisiyiz. Bu ülkeyi ‘Keşke Yunan kazansaydı’ diyenlere asla teslim etmeyeceğiz” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu da seçimler için “referandum” benzetmesi yaparken, “Bir var olma ve yok olma mücadelesi veriyoruz. Türkiye aydınlığa çıkacak ya da karanlığa sürüklenecek” dedi.

28 Mayıs’a kalan ikinci tur seçimine sayılı günler kala partiler arası görüşmeler sürerken, Kılıçdaroğlu, Adalet Partisi Genel Başkanı Öz’ü ziyaret etti.

Görüşmenin ardından iki lider, ortak açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar malum. Bir var olma ve yok olma mücadelesi veriyoruz. Türkiye aydınlığa çıkacak ya da karanlığa sürüklenecek.

Kavgadan, kamplaşmadan ayrılan, kucaklaşan bir Türkiye hepimizin temel hedefi. Bu seçim ötesinde bir referanduma dönüştü. Daha önceki anayasa referandumun Türkiye’yi nereye getirdiğini hepimiz biliyoruz. O sistem Türkiye’ye büyük felaketler getirdi. Bu yapının, sistemin değişmesi lazım. Düşünce özgürlüğünün, yargı bağımsızlığının gelmesi lazım. Bunun için yola çıktık.

28’inde bütün vatanseverleri sandığa bekliyorum. Gelin, oylarınızı kullanın. Türkiye’nin kaderini değiştirelim. Güzel bir Türkiye’yi hep beraber inşa edelim.

Öz de şunları söyledi:

Zafer Patisi ile Ata İttifakı’nı kurmuştuk. Ata İttifakı maçın ilk yarısında görevini yaptı. Atatürk çizgisinde bir hareketti. Bunun mimarı Ümit Özdağ ve ikimizdik. İsim babası da bendim.

Sinan Oğan Bey’i cumhurbaşkanı adayı olarak birlikte teklif ettik, yüzde 5’te kaldı. Partilerimiz de baraj altı kaldı.

Demokrasinin devam etmesi için biz de kararımızı verdik.

Genel İdari Kurulumuzu topladık. Bu toplantıda sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun şahsına destek kararı çıktı. Bu karar oy birliği ile alınmıştır.

Biz çalışmasaydık Erdoğan, birinci turda Cumhurbaşkanı idi.

Biz, müdafaa-i hukuk hareketiyiz.

Bizler Atatürkçü ve Türk milliyetçisiyiz. Bu ülkeyi ‘Keşke Yunan kazansaydı’ diyenlere asla teslim etmeyeceğiz.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur