18. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, İstanbul’da kapanış etkinliğini 7 Mayıs’ta Gazhane’de işçi şarkıları ile yapıyor

İstanbul'daki kapanış etkinliği 7 Mayıs pazar saat 20.00'de İBB Kültür ile ortak şekilde Müze Gazhane'de düzenlenecek. Etkinlikte işçi şarkıları dinlenecek. Murat Meriç'in anlatımı ve Burcu Yeşilbaş'ın sesiyle şarkılar hep beraber dinlenecek

18. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, İstanbul’da kapanış etkinliğini 7 Mayıs’ta Gazhane’de işçi şarkıları ile yapıyor

On yedi yılı geride bırakan ve iki yıl da COVID-19 pandemisi nedeniyle çevrimiçi düzenlenen geçen sene seyircileriyle yeniden yüz yüze kavuşan İşçi Filmleri Festivali birçok sendika ve sivil toplum kuruluşunun desteği ile yoluna devam ediyor. 1 Mayıs’ta başlayan 18. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, açılışını bu sene  2 Mayıs’ta İstanbul ve Hatay’da eşzamanlı açılışını yapmıştı. Festivalin kapanış etkinliği yarın (7 Mayıs) saat 20.00’de Müze Gazhane’de düzenlenecek.

18. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 2 Mayıs’ta İstanbul’da Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde düzenlenen tören ile açılışını yaptı. Açılış törenin sunuculuğu Bülent Emrah Parlak üstlenirken, Seyyah geceye ezgileriyle eşlik etti. Festivalin açılış filmi olan ve yönetmenliğini Cem Kaya’nın yaptığı “Aşk, Mark ve Ölüm” de törende seyirci ile buluştu. Eşzamanlı olarak Hatay’da da Halkevleri’nin Yaşam Merkezi’nin bulunduğu Defne ilçesi Aşağıokçular Mahallesi’ndeki Necla Duran Barış Parkı’nda Emre Canpolat’ın sunuculuğu ile açılış töreni yapıldı. İlkay Akkaya ve Hilmi Yarayıcı da türkülerle marşlarla sahnedeydi.

İşçi Filmleri Festivali, bu yıl 18. kez düzenleniyor. 1-7 Mayıs 2023 tarihleri arasında aynı anda İstanbul ve Hatay’da yapılan festival, bu yıl hem sinema salonlarında hem de çevrimiçi olarak seyirciyle buluşuyor.

İşçi, emek temalı filmler öncelikli olmak üzere, toplumsal cinsiyet, kent-çevre mücadelesi ve/veya insan hakları odaklı, kısa ve uzun metraj kurmaca, belgesel, deneysel ve canlandırma türlerindeki yapımlara ulaşıp Türkiye’deki seyirci ile buluşturan İşçi Filmleri Festivali, bu yıl da programına eklediği filmleri Türkiye’nin birçok noktasına ücretsiz taşımaya devam ediyor.

İstanbul ve Hatay etaplarının ardından 18. İFF, 2023 sonuna kadar Türkiye’nin birçok ilinde düzenlenecek.

İstanbul’daki kapanış etkinliği de yarın (7 Mayıs) saat 20.00’de İBB Kültür ile ortak şekilde Müze Gazhane’de düzenlenecek. Etkinlikte işçi şarkıları dinlenecek. Murat Meriç’in anlatımı ve Burcu Yeşilbaş’ın sesiyle şarkılar hep beraber dinlenecek.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur