Ümit Özdağ hedef gösterdi, Ankara Valiliği paneli yasakladı

HDK Ankara İl Meclisi’nin düzenlemek istediği “Unutma Yüzleş, 1915” başlıklı panel, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın hedef göstermesi ardından Ankara Valiliği tarafından yasaklandı

Ümit Özdağ hedef gösterdi, Ankara Valiliği paneli yasakladı

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Ankara İl Meclisi, 24 Nisan 1915’te başlayan Ermeni Soykırımı’nın yıldönümüne ilişkin “Unutma Yüzleş, 1915” başlıklı paneli Ankara Valiliği tarafından yasaklandı. Etkinlik Zafer Parti Genel Başkanı Ümit Özdağ tarafından sanal medyada hedef gösterildi. Farklı sosyal medya hesaplarında da söz konusu etkinliğe saldırılması için çağrı yapıldı. Söz konusu durumun ardından Valilik etkinliği yasakladı.

HDK Ankara İl Eşsözcülüğü söz konusu duruma ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

Toplumsal hassasiyet ve duyarlılık içermesi” gerekçesiyle 2911 kapsamında panelde yasaklandığına dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Yasaklama kararını kınıyoruz. Tamamen ifade özgürlüğü kapsamında maddi gerçeğin ortaya çıkmasına ışık tutacak bilimsel bir panelin sosyal medyada halkı kin ve düşmanlığa, şiddete davet eden çağrılar yapılmaktadır. Ayrıca, suç işlemeye yönelik bu çağrılar başta Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve başkaca kişilerce yaygınlaştırılmaktadır. Bu kişilerce yaratılmaya çalışılan provokasyonlarının önüne geçmek adına düzenleyeceğimiz ‘Unutma Yüzleş 1915’ panelini ileri bir tarihe erteliyoruz.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur