HÜDA-PAR istedi, İsmail Saymaz ve Fatih Altaylı’nın yazılarına erişim engeli getirildi

Gazeteci İsmail Saymaz'ın Hizbullah tarafından katledilen Konca Kuriş'in ağabeyi Mehmet Genç ile yaptığı söyleşinin yer aldığı içeriğe, Fatih Altaylı'nın Batman'daki sokak röportajında muhalifleri 'kafalarını keseriz' diyerek tehdit eden İsmail Cevher Kasımoğlu'na tepki gösteren yazısına HÜDAPAR'ın isteğiyle erişim engeli geldi

HÜDA-PAR istedi, İsmail Saymaz ve Fatih Altaylı’nın yazılarına erişim engeli getirildi

Batman’da yapılan bir sokak röportajında, kendisini Hizbullahçı olarak tanımlayan, muhalefet liderlerini “kafalarını kesmekle” tehdit eden şahıs gözaltına alınmış ve hemen serbest bırakılmıştı. Görüntülere tepki gösteren Habertürk yazarı Fatih Altaylı, harekete geçmeyen yargıyı eleştirerek “Yoksa yeni “koalisyon ortağınızı” kızdırmaktan mı korkuyorsunuz” demişti.

Altaylı’nın dün kaleme aldığı yazı ise bugün Hizbullah’a yakın HÜDAPAR’ın talebiyle kaldırıldı. Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Altaylı, “Batman’da yapılan bir sokak röportajında muhalifleri ölümle tehdit eden kişi hakkında içişleri ve adalet bakanlıklarını gereğini yapmaya davet eden yazıma HÜDAPAR ın talebi üzerine İstanbul 8. Sulh Ceza hakimliğinin kararı ile erişim yasağı getirildi. Basın özgürlüğü bu herhalde” dedi.

Gazeteci İsmail Saymaz, Hizbullah tarafından 1998’de kaçırılan ve Konya’da bir evde 38 gün işkence edildikten sonra öldürülen, kaybolduktan 555 gün sonra evin temeline gömülmüş halde bulunan İslamcı feminist yazar Konca Kuriş’in ağabeyi Mehmet Genç’le bir söyleşi yapmıştı.

Saymaz sosyal medya hesabından HÜDA-PAR’ın isteğiyle söyleşiye erişim engeli getirildiğini duyurdu. Saymaz, “Hizbullah tarafından katledilen Konca Kuriş’in ağabeyi Mehmet Genç’le yaptığım söyleşiyi içeren köşe yazım hakkında Hüda Par’ın başvurusu üzerine erişime engelleme kararı alındı. Yarın Hizbullah hakkındaki yazılar da engellenirse hiç şaşırmam” ifadelerini kullandı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur