Amasra maden katliamı davası Bartın Adliyesi ‘koridorunda’ görülecek

8’i tutuklu olmak üzere 23 sanık yargılanacağı, yaşamını yitiren madencilerin ailesi müdahil olacağı, farklı şehirlerden yüzlerce kişinin takip etmek için geleceği Amasra maden katliamının davası talep edilen spor salonunun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından verilmemesinden dolayı Bartın Adliyesi koridorunda yapılacak

Amasra maden katliamı davası Bartın Adliyesi ‘koridorunda’ görülecek

43 madencinin yaşamını yitirdiği Amasra maden katliamının davası başlıyor. 14 Ekim 2022’de Türkiye Taşkömürü Kurumu’na bağlı Amasra TİM maden ocağında yaşanan patlamanın ardından ilk duruşma periyodu yarın (25 Nisan) başlıyor. Dört gün sürecek duruşma periyodu ise talep edilen spor salonunun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından verilmemesinden dolayı Bartın Adliyesi koridorunda yapılacak.

8’i tutuklu olmak üzere 23 sanık yargılanacağı, yaşamını yitiren madencilerin ailesi müdahil olacağı, farklı şehirlerden yüzlerce kişinin takip etmek için geleceği dava için bir salonun tahsis edilmemesi tepkilere neden oldu.

Aynı salonda AKP iftar ve temayül yoklama toplantısı yapmıştı

Mahkeme daha önce Bartın’da Ömer Tepesi Kapalı Spor Salonunun duruşmalar için tahsisini talep etti. Ancak Gençlik Spor İl Müdürlüğü bu talebe “sportif faaliyetler haricinde spor salonunun tahsis edilemeyeceğine” dair yazılı yanıt verdi. Ancak talep edilen salonda AKP önce iftar verdi, sonra temayül yoklaması yaptı.

AKP’NİN TEMAYÜL YOKLAMASI YAPTIĞI SALON AMASRA DAVASI İÇİN ‘AMACI DIŞINDA KULLANILAMAZ’ GEREKÇESİYLE REDDEDİLDİ

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur