Yunanistan’daki tren katliamına karşı eylemlerle dayanışma eylemi: “Mücadelede birlikteyiz”

Yunanistan'daki tren katliamının ardından işçilerin, kamu emekçilerinin ve öğrencilerin eylemleri sürerken DİSK/Nakliyat-İş, Yunan işçi sınıfı ve halkıyla dayanışmak için Yenibosna nakliyat ambarlarında eylem yaptı

Yunanistan’daki tren katliamına karşı eylemlerle dayanışma eylemi: “Mücadelede birlikteyiz”

57 kişinin yaşamını yitirdiği Yunanistan demiryollarında meydana gelen tren katliamına karşı Yunanistan’da işçiler, kamu çalışanları, eylemde grevde. Öğrenciler okullarda boykotta.

DİSK/Nakliyat-İş, Yunan işçi sınıfı ve halkıyla dayanışmak için Yenibosna nakliyat ambarlarında eylem yaptı. Yapılan eylemde yaşamını yitirenler anıldı ve yaralılara şifa dilendi. Açıklamayı okuyan Nakliyat-İş İstanbul Şube Başkanı Metin Varol, yaşanan katliamın demiryollarını özelleştirme politikalarının daha fazla kâr ve sömürü politikalarının sonucu olduğunu belirtti.

Varol şubat ayı başlarında demiryollarında PAME üyesi sendikanın hazırlamış olduğu raporda, gerekli önlemler alınmazsa kazalar olabileceğini belirtmiş olduğunu vurguladı. Varol, “Cinayetin sorumluları bellidir. Kapitalizm ve özelleştirme politikalarıdır” ifadelerini kullandı. Varol, Yunan halkı ve işçi sınıfıyla dayanışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur