YSK Erdoğan’ın adaylığına yapılan itirazları reddetti

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Tayyip Erdoğan'ın üçüncü kez aday olmasına ve seçim tarihinin belirlenmesi konusundaki usulsüzlüğe yapılan itirazların tamamını reddettiğini açıkladı

YSK Erdoğan’ın adaylığına yapılan itirazları reddetti

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Tayyip Erdoğan’ın üçüncü kez aday olmasına ve seçim tarihinin belirlenmesi konusundaki usulsüzlüğe yapılan itirazların tamamını reddettiğini açıkladı. YSK Başkanı Ahmet Yener yaptığı açıklamada Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Recep Tayyip Erdoğan ve Sinan Oğan’ın adaylıklarının kesinleştiğini duyurdu. Sonuçlar Resmi Gazete’ye de iletildi. Yapılan açıklamada şunlar söylendi:

Kurulumuz adaylara yapılan itirazları değerlendirmiş. 77, 101, 106 ve 116. maddeleri ve 6371 sayılı kanunun 3, 6, 8 ve 8-A maddeleri birlikte değerlendirmiştir. Sonuçta oy birliğiyle her üç aday yönünde; Kılıçdaroğlu, İnce ve Erdoğan’ın adaylıklarına yönelik itirazların reddine karar verilmiştir.

Erdoğan’ın üçüncü kez aday olmasına İyi Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Memleket Partisi itiraz etmişti. Dört partinin yanı sıra hukukçular da verdikleri dilekçelerle adaylığın hukuki temeli olmadığını belirtmişti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur