Yeniden Refah Partisi Cumhur İttifakı’na dahil olmayacak: Erbakan, Erdoğan’a mesafeli durmayı daha kârlı gördü

Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı'na dahil olmayacaklarını, Cumhurbaşkanlığı Fatih Erbakan'ın aday olacağını açıkladı

Yeniden Refah Partisi Cumhur İttifakı’na dahil olmayacak: Erbakan, Erdoğan’a mesafeli durmayı daha kârlı gördü

Cumhur İttifakı’na katılım şartları olarak “LGBTİ derneklerinin kapatılması, 6284 sayılı kanunun kaldırılması” gibi maddeleri öne süren Yeniden Refah Partisi (YRP), Cumhur İttifakına dahil olmayacaklarını açıkladı.

Yeniden Refah Partisi, Erdoğan’ı da desteklememe kararı aldı. Yeniden Refah Partisi’nin adayı Genel Başkan Fatih Erbakan olacak.

Erbakan yaptığı konuşmasında “14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere herhangi bir ittifaka katılmadan müstakil olarak katılmaya karar vermiş bulunuyoruz. Cumhurbaşkanlığı adaylığı için bendeniz bugün YSK’ya başvuruda bulunacağım” dedi.

Fatih Erbakan Cumhur İttifakı’nı desteklemeyeceklerini açıklamasının hemen ardından TRT canlı yayını kesti.

Erbakan daha önce ne demişti?

YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, 4 Mart 2022’de katıldığı bir televizyon programında “İkinci tura Erdoğan’ın karşısında Kılıçdaroğlu kalırsa, Erdoğan’ı destekleriz” demişti. İki ay sonra, 23 Mayıs 2022’de başka bir televizyon programında ise Erbakan, “Kılıçdaroğlu’yla Erdoğan kalırsa dedik, başımıza gelmeyen kalmadı. Özellikle Konya’da, o kadar ciddi tepki oldu ki, biz de şaşırdık. Erdoğan’a destek olmayacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur