Üniversiteliler Hatay Yeşilpınar Mahallesi’nde çocuklarla bir araya geldi

Öğrenci Kolektifleri ve Üniversiteli Feminist Kolektif, "Okumuş insan halkın yanındadır" kampanyası kapsamında Hatay Yeşilpınar Mahallesi'nde çocuklarla bir araya geldi

Üniversiteliler Hatay Yeşilpınar Mahallesi’nde çocuklarla bir araya geldi

Öğrenci Kolektifleri ve Üniversiteli Feminist Kolektif, Hatay’da Yeşilpınar Mahallesi’nde çocuklarla bir araya geldi.

“Okumuş insan halkın yanındadır” diyen üniversiteliler bu kez de çocuklarla deprem bölgesinde buluşuyor. Yaz aylarında yoksul mahallelerde çocuklarla bir araya gelerek çeşitli dersler veren üniversiteliler Hatay’da deprem bölgesindeki çocuklarla buluştu. Üniversitelileri seferberliğe çağıran Öğrenci Kolektifleri ve Üniversiteli Feminist Kolektif, Yeşilpınar Mahallesi’nde çocuklarla etkinlikte buluştu.

Üniversiteliler yıllardır yürüttükleri kampanyalarının ne gerçek haliyle hayat bulduğunu ifade etti. Sadece bir yardım ve sosyal sorumluluk motivasyonuyla değil, kentin yeniden inşasına katkı sunma perspektifiyle hareket ettiklerini belirten üniversiteliler, sıra arkadaşlarını seferberliğe çağırdı.

Test kitabı dayanışması

Aşağıokuçular Mahallesi’nde açılan sınıfta ders vermeye devam ettiklerini devam eden üniversiteliler, sınava hazırlanan öğrenciler için test kitabı dayanışması başlattıklarını duyurdu.

Sendika.Org/Hatay

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur