Türk Telekom Kurumsal Risk Başkanı Gürsoy: “Gayet şanslı bir deprem demek isterim”

37 çalışanını depremde kaybeden Türk Telekom yöneticisi Ali Gürsoy, depremle ilgili "Gayet şanslı bir deprem demek isterim, tırnak içinde" dedi

Türk Telekom Kurumsal Risk Başkanı Gürsoy: “Gayet şanslı bir deprem demek isterim”

6 Şubat depremlerinde ağır yıkıma uğrayan 11 ilde de hizmet veremeyen ve baz istasyonlarının 90’ı ağır hasar alıp 75’i yıkılan GSM operatörü Türk Telekom’un yöneticisi Ali Gürsoy, tepkilere neden olan bir açıklamaya yaptı.

Cumhuriyet’in haberine göre, Türk Telekom’un Kurumsal Risk ve İş Sürekliliği Başkanı Ali Gürsoy, 37 Türk Telekom çalışanının da yaşamını yitirdiği depremlerle ile ilgili, “Gayet şanslı bir deprem demek isterim, tırnak içinde” açıklamasını yaptı.

TBMM Depremleri Araştırma Komisyonu’nda “Kendimizi anlatmak bizim için büyük bir nimet oldu, inşallah doğru şeyleri size anlatacağız” diyerek sunumuna başlayan Gürsoy, “Bu deprem bizi çeperlerde buldu. Eğer deprem İstanbul, Ankara’da olsa bizim veri merkezlerimiz de zarar görebilirdi. Ama bu depremde öyle bir şey olmadı. Onun için gayet şanslı bir deprem demek isterim, tırnak içinde” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur