Mehmet Şimşek de AKP’yi üzdü: “Olağanüstü bir durum yok, zaten gelip giden bir arkadaşımız…”

Erdoğan ile Şimşek'in görüşmesinin ardından parti binası önünde gazetecilere bir açıklama yapan AKP sözcüsü Ömer Çelik, Şimşek'in aktif siyaseti düşünmediğini ifade ettiğini söyledi

Mehmet Şimşek de AKP’yi üzdü: “Olağanüstü bir durum yok, zaten gelip giden bir arkadaşımız…”

Geçtiğimiz günlerde Reuters haber ajansında, Tayyip Erdoğan tarafından ekonomi yönetiminin başına geçirilmek istendiği şeklinde bir haberle gündeme gelen eski bakanlardan Mehmet Şimşek, Erdoğan’ın davetiyle AKP Genel Merkezi’ne gitti.

Erdoğan ile Şimşek’in görüşmesinin ardından parti binası önünde gazetecilere bir açıklama yapan AKP sözcüsü Ömer Çelik, Şimşek’in aktif siyaseti düşünmediğini ifade ettiğini söyledi.

Olağanüstü bir durum yokmuş

“Mehmet Şimşek aktif siyaseti düşünmüyor. Ayrılırken de ifade etmişti. Meşguliyetleri arttı. Aktif siyaseti düşünmediğini ifade etti. Sayın cumhurbaşkanımızın parti politikalarımıza ya da hükümet politikalarımıza dönük olarak herhangi bir şekilde beyan ettiği her konuda yardımcı olmaya hazır olduğunu, her türlü katkıyı vereceğini bir kez daha ifade etti” diyen Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Olağanüstü bir durum yok Mehmet beyle ilgili. Zaten gelip giden bir arkadaşımız. Kendisiyle dışarıda da görüştüğümüz bir arkadaşımız. Aktif siyaseti kendisi düşünmüyor. Bugünkü görüşme çerçevesi cumhurbaşkanımızın parti, hükümet, ekonomi politikalarına katkı sunmaya hazırım dediği bir çerçeve arkadaşlar.”

Uluslararası sermaye çevrelerine güven vereceği savunulan Mehmet Şimşek’in parti binasına gelişi basına duyurulmuş ve bir açıklama için hazırlıklar yapılmıştı. Ancak bizzat AKP tarafından yaratılan heyecanın ardından Çelik’in yaptığı bu açıklama kafalarda soru işaretleri yarattı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur