HÜDA PAR’dan Erdoğan’a destek: “Parlamento seçimleri konusunda henüz karar vermedik”

Hizbullah'a yakınlığıyla anılan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayıp Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıklarken milletvekili seçimleri için de birlikte girilmesi yönünde bir teklif olduğunu ancak bu konuda henüz bir karar vermediklerini belirtti

HÜDA PAR’dan Erdoğan’a destek: “Parlamento seçimleri konusunda henüz karar vermedik”

Hizbullah’a yakınlığıyla anılan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu yaptığı basın toplantısında 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacaklarını, Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini ifade etti. Yapıcıoğlu, milletvekili seçimleri için de birlikte girilmesi yönünde bir teklif olduğunu ancak bu konuda henüz bir karar vermediklerini ekledi.

Basın toplantısının ardından Cumhur İttifakı içinde yer alan MHP ve BBP’nin milliyetçi karakterde olmasının kendileri açısından bir problem olup olmadığı soruldu. Yapıcıoğlu, bir ittifak içinde yer alma şartlarının ‘kendi renkleri, çizgileri ve programlarıyla’ var olabilmek olduğunu söyledi. İttifak içindeki partilerin de aynı görüşte olmak zorunda olmadığını da ekledi. Bir gazetecinin ‘MHP’yi ikna edebileceğinizi düşünüyor musunuz?’ sorusuna ise Yapıcıoğlu, ‘Biz kendi fikirlerimizi söyleriz. Onlar da kendi fikirlerini söyler. İkna olup olmayacaklarını onlara sormanız lazım’ dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur