Eski SES Eş Genel Başkanı Gönül Erden tahliye edildi, SES Genel Kadın Sekreteri Selma Atabey’in tutukluluğuna devam kararı verildi

Eski SES Eş Genel Başkanı Gönül Erden tahliye edildi. Ancak SES Genel Kadın Sekreteri Selma Atabey'in tutukluluğuna devam kararı verildi. Dava 5 Haziran'a ertelendi

Eski SES Eş Genel Başkanı Gönül Erden tahliye edildi, SES Genel Kadın Sekreteri Selma Atabey’in tutukluluğuna devam kararı verildi

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eş Genel Başkanı Selma Atabey ve önceki dönem Eş Genel Başkanı Gönül Erden’in de aralarında bulunduğu ikisi tutuklu sekiz sendika yöneticisi hakkında açılan davanın duruşmasında Erden tahliye edildi.

Atabey ve Erden’in de aralarında bulunduğu sekiz sendika yöneticisi hakkında, “örgüt üyeliği”, “örgütü yönetmek” ve “örgüt propagandası” iddialarıyla açılan davanın 5. duruşması, bugün görüldü.

Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Atabey ve Erden ile altı tutuksuz sanık, avukatlar ve sendika üyeleri katıldı.

Mahkeme Başkanı, dava dosyasına gelen bilirkişi raporunu okuduktan sonra, sanıklara söz verdi. Sanıklar, suçsuz olduklarını belirterek, tahliyelerini talep etti.

Savunmalarının ardından kararını açıklayan mahkeme, Erden’in tahliyesine, Atabey’in ise tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Dava 5 Haziran’a ertelendi

Duruşmanın ardından uluslararası sendikalar ve KESK’in katılımıyla SES Genel Merkezi’nde basın toplantısı yapıldı.

Dava öncesi açıklama

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur