Çocuk istismarıyla gündeme gelen Hiranur Vakfı’nın kaçak yapıları yıkıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri, cinsel istismar skandalıyla ülke gündemine oturan İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kaçak yapılarını yıkmak için vakfa geldi

Çocuk istismarıyla gündeme gelen Hiranur Vakfı’nın kaçak yapıları yıkıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri, AKP’li Sancaktepe Belediyesi’nin tüm itirazlara rağmen müdahale etmediği İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kaçak yapılarını yıkmak için harekete geçti.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Günün erken saatlerinde harekete geçen İBB ekipleri, günün erken saatlerinde Hiranur Vakfı’nın Sancaktepe’deki binalarının önüne geldi. Kaçak yapılar elektrik ve su bağlantılarını kesilmesi için de İSKİ ve AYEDAŞ ekipleri vakfa geldi.

Çok sayda İBB ekibi yıkım için vakfın önüne geldi. Kaçak yapıları vakıf, kendi iş makinası ile yıkmaya başladı.

Kaçak yapıları mühürlenen Hiranur Vakfı ise İBB’ye karşı İstanbul 4. İdare Mahkemesi’ne dava açtı. Vakıf, İBB’nin kaçak yapıları “yapı tatil tutanağı tutarak” mühürlemesinin işlemi için yürütmeyi durdurma ve iptal kararı verilmesini talep etti. Mahkeme ise 15 Mart’ta Hiranur Vakfı’nın bu talebini “yürütmenin durdurulması için koşulların bir arada bulunmaması” nedeniyle reddetti. Mahkemenin bu kararıyla birlikte İBB’nin kaçak yapılar için yıkım kararı almasının önünde bir engel kalmamıştı.

Hiranur Vakfı’na ait kaçak yapıların yıkımına İBB tarafından başlandı.

Kaynak: BirGün

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur