Buldan’dan faşist provokasyonu savunan Bahçeli’ye yanıt, Kılıçdaroğlu’na tebrik

HDP Kadın Parlamento Grubu'nda konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Bahçeli'nin Bursaspor taraftarını savunmasına yanıt verirken, Kılıçdaroğlu'nun adaylığını tebrik etti

Buldan’dan faşist provokasyonu savunan Bahçeli’ye yanıt, Kılıçdaroğlu’na tebrik

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Parlamento Grubu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında grup toplantısını gerçekleştirdi. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Amedspor atkısıyla kürsüye çıkan Buldan, faşist provakasyonu savunan Bahçeli’ye “Amedspor vardır, var olmaya devam edecektir. Amedspor gol atmaya devam edecektir. Olmayacak olanlar sizlersiniz. Bu seçimde gidecek olan sizlersiniz” ifadeleriyle yanıt verdi.

Buldan, konuşmasının başında kadınların 8 Mart’ı felaketle karşıladıklarını söyleyerek, “8 Mart bizler için, kadın özgürlük mücadelemizi ve dayanışmamızı büyüterek alanlarda en güçlü şekilde sesimizi duyurduğumuz günün adıdır. Ancak maalesef 8 Mart’ı bu sene büyük bir felaketin gölgesinde karşılıyoruz. Bir kez daha sizlerin huzurunda deprem felaketinde kaybettiğimiz tüm canlarımızı rahmetle saygıyla anıyorum, yakınlarına ve tüm ülkemize başsağlığı diliyorum. Bu depremden zarar gören tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yine aynı depremden ağır şekilde etkilenen ve ambargoya maruz bırakılan Suriye halklarının da acısını yürekten paylaşıyor, dayanışma duygularımı iletiyorum” dedi.

Konuşmasının sonunda Cumhurbaşkanlığı adaylığı dün açıklanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tebrik eden Buldan, partisinin aday çıkarma politikasının bu hafta yapılacak toplantıda bir daha gözden geçireleceğini söyledi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur