Ayla Enerji, Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na 985 bin dolar aktararak “vergiden kaçındı”

Ayla Enerji isimli şirketin Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na 985 bin dolar aktararak “vergiden kaçındığı” ortaya çıktı

Ayla Enerji, Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na 985 bin dolar aktararak “vergiden kaçındı”

6 Şubat depremlerinin çadır ve gıda satan Kızılay’a ilişkin her geçen gün yeni bir rezalet ortaya çıkıyor.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, 11 Temmuz 2017 tarihli Kızılay Yönetim Kurulu tutanaklarıyla, çocuklara yönelik cinsel istismar skandalıyla hafızalara kazınan Ensar Vakfı’na Kızılay üzerinden para aktarıldığı açığa çıktı.

Ayla Enerji ve Mühendislik Hizmetleri isimli bir şirket Kızılay’a 1 milyon dolarlık şartlı bağış yapmak için başvurdu. Şirket bu bağışın 985 bin dolarının Ensar Vakfı’nın banka hesaplarına aktarılmasını ve 15 bin dolarını ise Kızılay’ın faaliyetlerinde kullanmasını istedi. Kızılay ise bu talebinin kabul edilmesine karar verdi.

Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına göre, Ayla Enerji ve Mühendislik Hizmetleri Şirketi Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na para aktardığında dönemde Şengül Ayla’ya ait. Ayla daha sonra şirketteki hisseleri bir başka isme devretti. Ayrıca kayıtlara göre şirketin ticari unvanını da sık sık değiştirildi. Ortaklık yapısının, yani şirket hisselerinin de sık sık el değiştirdiği belirtildi. Şirketin internet sitesinin dahi olmaması da dikkat çeken bir başka ayrıntı oldu.

kizilay-dan-ikinci-ensar-skandali-1142329-1.

Kaynak: BirGün

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur