11 yakınını depremde kaybeden ATK çalışanı mühendis “Helallik vermiyorum” dediği için görevden uzaklaştırıldı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Adli Tıp Kurumu’nda mühendis olarak çalışan ve 11 yakınını depremde kaybeden Mahir Polat’ın, WhatsApp durumunda “Adıyaman’dan helallik istiyor, helallik vermiyorum” yazdığı için Adalet Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldığını söyledi

11 yakınını depremde kaybeden ATK çalışanı mühendis “Helallik vermiyorum” dediği için görevden uzaklaştırıldı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, bugün yaptığı açıklamada, Adli Tıp Kurumu’nda mühendis olarak çalışan ve 11 yakınını depremde kaybeden Mahir Polat’ın WhatsApp durum mesajına “Adıyaman’dan helallik istiyor, helallik vermiyorum” diye yazdığı için Adalet Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldığını söyleyerek, söz konusu kararı eleştirdi.

Ağbaba şunları ifade etti:

Mesut Polat, Adli Tıp Kurumu’nda mühendis. 11 yakınını Adıyaman depreminde kaybetmiş. Cumhurbaşkanı, Adıyaman’da 27 Şubat’ta bir açıklama yapıyor, ‘Hakkınızı helal edin’ diye. 11 yakınını kaybeden Mesut Polat da WhatsApp durum mesajında, ‘Adıyaman’dan helallik istiyor, helallik vermiyorum’ diyor. Bunun üzerine Mesut Polat hakkında Adalet Bakanlığı soruşturma açıyor. 6 Mart 2023’te disiplin soruşturması açıyor. 8 Mart 2023’te ise görevden uzaklaştırılıyor. Be vicdansızlar, be acıma duygusunu kaybetmişler; 11 yakınını kaybeden Mesut Polat’ın paylaşımında hangi suç var? Maalesef arama-kurtarmada, enkaz altındaki insanları kurtarmada bile bu kadar süratli davranmadılar. Cumhurbaşkanı’nı eleştiriyor diye, ‘Helallik vermiyorum’ diyen bir memuru görevden uzaklaştırıyorlar. Maalesef bu kadar vicdansızlık yeryüzünde görülmedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur