Uluğ Enerji işçileri sokağa iniyor: Pazar günü 14.00’da, Bursa Kent Meydanı’nda…

İnsan onuruna yaraşır bir ücret talebinde kararlı olduklarını belirten enerji işçileri 5 Şubat'ta Bursa Kent Meydanı'nda büyük bir buluşmaya hazırlanıyor

Uluğ Enerji işçileri sokağa iniyor: Pazar günü 14.00’da, Bursa Kent Meydanı’nda…

DİSK Enerji-Sen ile Uluğ Enerji arasında TİS görüşmeleri devam ederken, insan onuruna yaraşır bir ücret talebinde kararlı olduklarını belirten enerji işçileri 5 Şubat’ta Bursa Kent Meydanı’nda büyük bir buluşmaya hazırlanıyor.

Enerji-Sen’in sosyal medya hesaplarından “Enerji işçisiyiz hakkımızı alacağız! Uluğ Enerji işçileri ve aileleri olarak toplu sözleşme taleplerimizi Bursa Kent Meydanı’na taşıyoruz” notuyla yapılan paylaşımda bütün emek dostları da dayanışmaya çağrılıyor.

Sefalete mahkûm olmayacağız!

Sendika yöneticilerinin işçi temsilcilerinden oluşan bir heyetle katıldığı görüşmeler sırasında enerji işçilerinin Uluğ Enerji binası önündeki bekleyişi de sürüyor. Dün (1 Şubat) yine görüşmelerin ardından dışarıda bekleyen işçilerin yanına giderek bir konuşma yapan Enerji Sen Genel Başkanı Süleyman Keskin, “Bu kapının önünde yatıp kalkmazsak, üretimden gelen gücümüzü kullanmazsak daha bizi çok sefalete mahkum edecekler. Ama biz sefalete mahkum olmayacağız! Ayın 5’inde Kent Meydanı’ndayız, 7’sinde yapılacak görüşmede yine burada kapının önündeyiz!” dedi.

Görüşmeler sonunda işçilerin kabul etmediği hiçbir şeye imza atmayacaklarını belirten Keskin, “Pense tutan bu eller her şeyi becerir! Beraber olursak başarırız! Kimse karamsarlığa kapılmasın. Tek yapmamız gereken daha örgütlü davranmak, daha güçlü davranacağız, daha kalabalık olacağız. Umut burada, umut bizim mücadelemizde!” diye konuştu.

Yaklaşık 2 bin kişinin çalıştığı şirkette işçiler 6 bin 500 lira civarında bir ücret alıyor. İşveren son zam ile birlikte asgari ücretin dahi altında kalan bu ücreti yeni asgari ücret dolayında tutmaya çalışsa da DİSK Enerji Sen’de örgütlenen enerji işçileri insanca yaşamaya yetecek bir ücret talepleri yerine getirilmezse bunu kabullenmeyeceklerini vurguluyor.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur