DİSK Enerji-Sen’den İBB’ye uyarı: “Enerji işçilerinin yemek ücretini verin, aksi takdirde kapınıza geliyoruz!”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin enerji işçilerine resmî yemek ücreti olan 118 TL yerine 32 TL ödemesine tepki gösteren DİSK Enerji Sen, ödemeler düzeltilmezse eyleme geçeceklerini açıkladı

DİSK Enerji-Sen’den İBB’ye uyarı: “Enerji işçilerinin yemek ücretini verin, aksi takdirde kapınıza geliyoruz!”

DİSK Enerji-Sen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İSPER bünyesinde çalıştırılan enerji işçilerine yemek ücreti olarak 32 TL verilmesine tepki göstererek “Enerji işçilerini açlığa mahkûm edemezsiniz. Salı gününe kadar, açıklanan resmi yemek ücreti olan 118 lirayı tüm enerji işçilerine uygulayın; aksi takdirde hakkımız olanı almak için İBB’nin kapısına geliyoruz” dedi.

Sendikanın sosyal medya hesaplarından bir video mesaj yayımlayan Enerji-Sen Genel Başkanı Süleyman Keskin, şöyle konuştu:

“Defalarca sizlerle toplantılar yaptık. Taleplerinizi aldık, yetkililere ilettik. Bu yapılan görüşmelerin hepsinde de işçi arkadaşlarımız şahitlik etmiştir. Yapılan görüşmelerde işçi kardeşlerimizin aldıkları yemek ücretiyle bir öğün karınlarını doyurabilecekleri gerekli kaloriyi alamayacaklarını kendilerine ilettiğimizde bunları kabul edenler ocak ayı geldiğinde 32 TL’lik komik bir rakamla işçi arkadaşlarımızı açlığa mahkûm ettiler.

“Size salı gününe kadar süre”

“Buradan bir kez daha söylüyoruz. İSPER bünyesinde çalışan işçi kardeşlerimize sesleniyoruz. Enerji işçisi kardeşlerimize sesleniyoruz. 32 TL ücreti asla kabul etmeyeceğiz. Buradan bu videoyla bütün yetkilileri uyarıyoruz. Size salı gününe kadar süre veriyoruz. Ya bu sefalet ücretini kaldırır, resmî rakamlarla ilan edilen 118 TL yemek ücretini arkadaşlarımıza ödersiniz. Ya da salı akşamı buradan yapacağımız bir çağrıyla beraber hakkımız olan o yemek ücretlerini almak için İBB’nin kapısına geliyoruz. Bunu da buradan açıklıkla söylüyoruz.

“Bütün işçi arkadaşlarım, sendikanız ne olursa olsun, birlik ve beraberlik içerisinde olmak zorundayız. Bize dayatılan açlığı asla kabul etmeyeceğiz. 32 TL ile kendileri beslenebiliyorlar mı diye soracağız. Beslenemedikleri bir yemek ücretini bize reva göremezler diyeceğiz. O kapılara da birlikte beraber gideceğiz. Salı akşamı buradan hepinize tekrar sesleneceğiz.”

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur