CHP’den Borsa İstanbul ve SPK yöneticilerine suç duyurusu

CHP'li Murat Bakan, 10 kentte yıkıma ve binlerce can kaybına yol açan depremlerin ardından işlemleri iptal etmeyen Borsa İstanbul ve SPK yöneticileri hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu

CHP’den Borsa İstanbul ve SPK yöneticilerine suç duyurusu

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Borsa İstanbul ve Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) yöneticileri hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Borsada işlemlerin iptal edilmesi gerektiğinin altını çizen Bakan, “Tarihimizin tartışmasız en büyük afetini yaşadık. Toplumsal dayanışmanın en yüksek olması gerekirken BİST ve SPK tüm uyarılara kulaklarını kapattı” dedi.

Bakan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Bugün, Borsa İstanbul ve SPK yöneticilerini Cumhuriyet Savcılığına şikayet ettim. Tarihimizin tartışmasız en büyük afetini yaşadık. Toplumsal dayanışmanın en yüksek olması gerekirken BİST ve SPK tüm uyarılara kulaklarını kapattı. Bunu bir sorumsuzluk, yanlışlık olarak görmüyorum bu kasten işlenmiş bir suçtur. Kimse kendisine kanunla verilen görevini yapmayarak, mazlumu mağdur, birilerini de zengin ederken bu işten sıyrılacağını düşünmesin yargı önünde hesap vereceksiniz.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur