Umut Gündüz’ün annesine katilin fotoğrafını paylaştığı için açılan davadan beraat

Alkollü sürücü Çağdaş Şenyüz’ün bisiklet sporcusu Umut Gündüz’e çarparak katletmesinin ardından katil Şenyüz'ün fotoğrafını sosyal medyada paylaşan anne Asuman Gündüz, hakkında 'kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek ve yaymak' suçlamasıyla açılan davadan beraat etti

Umut Gündüz’ün annesine katilin fotoğrafını paylaştığı için açılan davadan beraat

Alkollü sürücü Çağdaş Şenyüz’ün 15 Temmuz 2020 tarihinde bisiklet sporcusu Umut Gündüz’e çarparak katletmesinin ardından katil Şenyüz, çok kısa süren tutukluluğunun dışında bir gün bile hapis yatmadı. Ancak Gündüz ailesinin yargılandığı davalar bitmek bilmiyor.

Hakaret suçlaması düşmüştü

Anne Asuman Gündüz, hakkında Çağdaş Şenyüz’e ‘katil’ dediği için başlatılan soruşturma kovuşturmaya yer olmadığına karar verilerek kapatıldı. Ancak Asuman Gündüz’e Şenyüz’ün fotoğrafını sosyal medyada paylaştığı için ‘kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek ve yaymak’ suçlamasıyla dava açıldı.

İlk duruşmada beraat

Ankara Batı Adliyesi 9. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma gerilimle başladı. Basın mensupları ve aileye destek amaçlı gelenler mahkeme başkanının keyfi tutumuyla ve polis zoruyla salondan çıkarıldı. Avukatlar hakime duruşma hakkında gizlilik kararı olup olmadığını sordu. Ancak hakim keyfiyetle kararın olmadığını ama aile dışında salonda kimsenin olmamasını istediğini ifade etti.

Savunmaların ardından mütalaasını veren savcı, Gündüz’ün beraatini talep etti. Hakim de aynı doğrultuda karar vererek Gündüz’e beraat verdi.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur