Sağlık emekçisi Ömür Erez’i katleden faile ağırlaştırılmış müebbet hapis

Hemşire Ömür Erez'i katleden Rahmi Uygun’a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Faile yardım eden iki arkadaşı hakkında da tutuklama kararı çıktı

Sağlık emekçisi Ömür Erez’i katleden faile ağırlaştırılmış müebbet hapis

İstanbul Kartal’da Aile Sağlık Merkezi’nde görevli hemşire Ömür Erez’i ateşli silah ile katleden Rahmi Uygun’un yargılandığı davanın karar duruşması Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya fail Rahmi Uygun ve başka suçtan tutuklu sanık Yücel Özcan, cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Duruşmada Ömür Erez’in annesi ve abisi ile taraf avukatları da hazır bulundu.

Duruşmada savunma yapan fail Rahmi Uygun, suçunu kabul etmeyerek, “öldürme” maksadının olmadığını öne sürdü.

Diğer sanık Yücel Özcan de savunmasında suçu kabul etmedi.

Ömür Erez’in ailesinin avukatı, “Sanıkların savunmaları çelişkilidir. Sanıkların suçun işlenmesinden önce birlikte hazırlık ve plan yaptıkları, Rahmi’nin silah ile atış talimi yaptığı, sanıkların olay günü birlikte hareket edip, plan dahilinde Rahmi’nin kanlı kıyafetlerinin de ortadan kaldırılmasının birlikte gerçekleştirdikleri anlaşılmıştır” dedi.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti sanık Rahmi Uygun hakkında “Tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti. Diğer sanıklar Yücel Özcan ve Musa Teymur hakkında ise, Rahmi Uygun’a yardım ettikleri gerekçesiyle “Tasarlayarak öldürmeye yardım etme” suçundan ayrı ayrı 15 yıl hapis cezası ile cezalandırılması karar verildi.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur