Patronlara bir destek de EYT için: Kıdem tazminatları için 6 ay ödemesiz, düşük faizli kredi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, EYT düzenlemesinden yararlananacak olanların şirketlerine kıdem tazminatları için Kredi Garanti Fonu üzerinden 6 ay ödemesiz, düşük faizli kredi sağlanacağını ifade etti

Patronlara bir destek de EYT için: Kıdem tazminatları için 6 ay ödemesiz, düşük faizli kredi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, konuk olduğu Anadolu Ajansı Editörler Masası’nda EYT düzenlemesinden yararlananacak olanların şirketlerine verilecek desteğin detaylarını açıkladı. EYT düzenlemesiyle birlikte patronlara kıdem tazminatları için destek sunulacağı söylenmişti. Patronların şahsi borcuna yine devlet desteği gecikmedi. Nebati’nin desteğin ayrıntılarına ilişkin sözleri şöyle:

Vatandaşlarımıza diyoruz ki ‘sen rahat ol, kıdem tazminatın hazır’ diyoruz. Hiç pazarlığa falan girme işvereninle. Senin kıdem tazminatını hesabına biz yatıracağız. KGF paketinde bugün açıklayacağız. Geri ödemeler oldukça iyi şartlarda, 36 aya kadar bir ödeme vadesi olacak. 6 aya kadar ödemesiz bir dönem. Faiz oranları da oldukça düşük. KGF paketine özel bankalarımızın büyük bir kısmı ve katılım finans kurumlarımız da iştirak edecekler.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur