Öğretmen Sendikası’nın ara tatil mücadelesi: “Öğretmen emeğini savunacağız”

Öğretmen Sendikası, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği'ne aykırı olarak ara tatilde ders yapan özel okulları teşhir etmeye devam ediyor

Öğretmen Sendikası’nın ara tatil mücadelesi: “Öğretmen emeğini savunacağız”

Ara tatilde, resmi tatillerde eğitim-öğretime devam eden özel eğitim kurumlarına karşı mücadelelerine devam eden Öğretmen Sendikası, yarıyıl tatilinde de ders işleyen okulları teşhir etmeye devam ediyor.

Çok sayıda özel eğitim kurumu yarıyıl tatilinde yayımladıkları ders programları ile öğretmenleri okula çağırdı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nin 46’ncı maddesinin 7’nci bendine aykırı olarak yapılan eğitim-öğretim faaliyetlerine karşı öğretmenlerin tatil hakkını savunan Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası örgütlü oldukları çok sayıda ilde Milli Eğitim Müdürlüklerine dilekçe vererek yönetmeliğin okullara hatırlatılmasını sağladı.

ÖĞRETMEN SENDİKASI’NDAN ÖZEL OKUL PATRONLARINA UYARI: YARI YIL TATİLİNDE ÖĞRETMENLER KESİNLİKLE ÇALIŞTIRILAMAZ

Ne yasa ne yönetmelik tanıyorlar

Bakanlığın yönetmelik hatırlatmasına karşın eğitim öğretime devam eden okullara baskın yapan Öğretmen Sendikası üyeleri, okullarda tespitlerde bulunarak bakanlığa şikayetlerde bulundu.

Tatil hakkını savunan öğretmen işten çıkarıldı

Yönetmeliğe aykırı olarak öğretmenleri tatilde çalıştıran okullardan biri olan Tuzla Eğitmen Koleji, yarıyıl tatili hakkını savunan öğretmeni işten çıkardı. Konuya ilişkin açıklama yapan Öğretmen Sendikası dayanışma ve eylem çağrısında bulundu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur