Öğretmen Sendikası’ndan özel okul patronlarına uyarı: Yarı yıl tatilinde öğretmenler kesinlikle çalıştırılamaz

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası (Öğretmen Sendikası), İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'yle yaptığı görüşmenin ardından özel okul patronlarına bir uyarıda bulunarak yarı yıl tatilinde öğretmenlerin kesinlikle çalıştırılamayacağını hatırlattı

Öğretmen Sendikası’ndan özel okul patronlarına uyarı: Yarı yıl tatilinde öğretmenler kesinlikle çalıştırılamaz

Okulların kapanıp yarı yıl tatilinin başlayacağı hafta Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası (Öğretmen Sendikası), İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle yaptığı görüşmenin ardından özel okul patronlarına bir uyarıda bulundu. Öğretmen Sendikası Genel Başkanı Eren Edebali’nin de aralarında bulunduğu heyet, Milli Eğitim Bakanlığı’nın tatil ilan ettiği günlerde özel okulların da bu kurala uymak zorunda olduğunu hatırlatırken kendilerine çok sayıda öğretmenden tatilde çalışmaya zorlandıklarına dair şikayet geldiğini ifade etti.

Edebali, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde yaptıkları açıklamada kendilerine gelen ihbarları da İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ilettiklerini belirtti. Hak gasplarına karşı öğretmenleri yalnız bırakmayacaklarını ifade eden Edebali, sendika olarak öğretmenlerin arkasında olduklarını söyledi.

Özel okul olmanın ‘ayrıcalığını’ yaşayamayanlar üzgün!

Öğretmen Sendikası’nın girişiminin ardından İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü özel okullara yasayı hatırlatan bir yazı gönderdi. Müdürlüğün yasağı hatırlatmasının ardından Oğuzkaan Koleji, velilere mesaj çekerek yarı yıl tatilinde ders yapamayacaklarını duyurdu. Okul yönetimi, yarı yıl tatilinde ders yapmayı ‘özel okul olmanın ayrıcalığı’ olarak gördüklerini ve bu çabanın engellenmesinin kendilerini üzdüklerini ifade etti.

Okul yönetimi bu ‘açığı’ ikinci dönem daha fazla ders yaparak kapatacaklarını da ekledi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur