Murat Yetkin: “Sinan Ateş cinayetinde muhalefet bastırdıkça adım atılıyor”

Gazeteci Murat Yetkin, Sinan Ateş soruşturması kapsamındaki yeni gözaltıların muhalefetin cinayete dair konuşmasıyla paralel olduğunu ifade etti. Yetkin, gelişmelerin AKP cephesini de rahatsız ettiğini belirtti

Murat Yetkin: “Sinan Ateş cinayetinde muhalefet bastırdıkça adım atılıyor”

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetine yönelik soruşturma kapsamında MHP milletvekili Olcay Kılavuz’un evinden çıkan eski Ülkü Ocakları yöneticisi Tolgahan Demirbaş’ın üçüncü kez ve Avukat Serdar Öktem’in gözaltına alınmasının ardından MHP ve AKP gerilimlere dair tartışmalar da yeniden harlandı. Gazeteci Murat Yetkin, Yetkin Report’taki yazısında soruşturma kapsamındaki yeni gözaltıların muhalefetin cinayete dair konuşmasıyla paralel olduğunu ifade etti.

Yetkin, Kılıçdaroğlu’nun ve Akşener’in grup toplantılarında soruşturmadaki yavaşlığı ve hukuksuzlukları dile getirmesinin soruşturmada yol alınmasında etkili olduğunun altını çizdi.

AKP de rahatsız

AKP içindeki bir kaynağının ismini vermeden kendisine konuştuğunu ifade eden Yetkin, kimi Ülkücülerin, CHP liderine şikâyet ederek, cinayet çözülmedikçe seçimi boykot edeceklerini, sandığa gitmeyeceklerini söylemesinin MHP’den çok AKP cephesini rahatsız ettiğini belirtti. Yetkin, kendisine konuşan kaynağın cinayetin ardından MHP’nin oy potansiyelinin yüzde 5’in altına düştüğü tahminiyle Cumhur İttifakını olumsuz etkileyebileceği endişesinin oluştuğunu dile getirdiğini yazdı.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur